Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKamienice przy ul. Śniadeckich wyremontowane. Wkrótce kolejne zmiany
23.08.2021 | 12:15

Kamienice przy ul. Śniadeckich wyremontowane. Wkrótce kolejne zmiany

Na zdjęciu: Kamienice na Śniadeckich przeszły remont.

Fot. WN

W ostatnich tygodniach zakończył się remont kamienic przy ul. Śniadeckich w Bydgoszczy. Budynki 2 oraz 39 znów cieszą oko. W tym roku na ulicy powstaną także nowe chodniki i oświetlenie w formie pastorałów.

Budynek przy ul. Śniadeckich 2 powstał w 1905 roku i ma cztery kondygnacje. Oprócz skrzydeł mieszkalnych wkomponowano w budynek również jego wysuniętą część, czyli środkowy ryzalit. Charakterystycznym elementem kamienicy jest jej narożna partia, która przypomina niewielką wieżyczkę. Jest to typowe dla architektury wschodnioazjatyckiej. Prace remontowe pozwoliły wyeksponować odkryte elementy drewniane w konstrukcji wieży. Kamienica zyskała także wyrazistą kolorystykę.

Zakończył się także remont neorenesansowego budynku pod numerem 39. Została ona wybudowana w 1878 roku. Liczy cztery kondygnacje i poddasze, które przede wszystkim pełnią funkcję mieszkalną. Brama posiada dwie półkolumny i posiada zdobiony kartusz nad wejściem. Okna ujęte są w ozdobne opaski zwieńczone naczółkami.

W ramach zmian na ul. Śniadeckich rozpoczęły się także prace na chodnikach. Remontowany jest trakt po północnej stronie ulicy.

W poprzednich latach zostały również wyremontowane inne kamienice w centrum miasta, dzięki czemu na ul. Śniadeckich można zobaczyć efekty pracy bydgoskich architektów działających w Bydgoszczy na przełomie XIX i XX wieku.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści