Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKampania trwa. Kaczyński przyjeżdża do Bydgoszczy wesprzeć lokalny PiS
Jarosław Kaczyński
18.09.2019 | 10:03

Kampania trwa. Kaczyński przyjeżdża do Bydgoszczy wesprzeć lokalny PiS

Na zdjęciu: Prezes PiS ostatnio był w Bydgoszczy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przez wyborami do Sejmu i Senatu wchodzi w kolejny etap. Po konwencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego do Bydgoszczy przyjedzie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Do wyborów parlamentarnych pozostał niecały miesiąc. Kandydaci prowadzą coraz bardziej aktywne działania kampanijne, co widać po liczbie wyborczych banerów i billboardów, a także aktywności na różnych spotkaniach i w mediach społecznościowych. Ważnym elementem okresu przedwyborczego są także wizyty liderów ugrupowań. W minioną niedzielę do Bydgoszczy przybyli „trzej tenorzy” Lewicy – Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zanderg, a wczoraj do Torunia i Włocławka zawitał szef PO Grzegorz Schetyna.

Teraz z wizytą regionie zjawi się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jutro (19 września) przyjedzie on do Bydgoszczy. Wystąpienie Kaczyńskiego odbędzie się na auli Auditorium Novum UTP przy ulicy Kaliskiego w Fordonie o godzinie 19:00. Wcześniej spotka się on z wyborcami we Włocławku.

Warto przypomnieć, że Kaczyński ostatnio odwiedził Bydgoszcz w maju, podczas której wspólnie z premierem Morawieckim uczestniczył w regionalnej konwencji partii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Lider partii rządzącej komplementował wówczas lidera listy do PE Kosmę Złotowskiego i mobilizował swój elektorat.

Przyjazd Kaczyńskiego to kolejny element kampanii PiS w województwie. Pod koniec sierpnia partia zorganizowała bowiem konwencję regionalne w Bydgoszczy i Toruniu – w obu wydarzeniach uczestniczył Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji zaprezentowano pełne listy kandydatów partii do Sejmu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
2 lat temu

Razem dla Polski

Lesław
Lesław
2 lat temu

Bydgoszcz idzie w dobrą stronę.

Powiązane treści