[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kanał Bydgoski obchodzi swoje urodziny! W ten weekend odbędzie się wspólne świętowanie

Dodano: 14.09.2022 | 10:28

Na zdjęciu: W ten weekend odbędą się urodziny Kanału Bydgoskiego połączone z urodzinami Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Fot. Mat. prasowe

W najbliższy weekend odbędą się podwójne urodziny- Kanału Bydgoskiego i Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji.

W sobotę, 17 września 2022 roku o godz. 16:00 rozpocznie się świętowanie urodzin Kanału Bydgoskiego i Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Z tej okazji zaplanowano m.in. wycieczkę z przedstawieniem historii oraz pocztówek i zdjęć Staromiejskiego mostu im. Sulimy-Kamińskiego.

Na przedstawionych fotografiach i pocztówkach z przełomu XIX i XX wieku będzie można zobaczyć nie tylko most i jego otoczenie, ale również ówczesną modę. Rekonstruorzy historyczni opowiedzą o modzie i kulturze z początku ubiegłego wieku. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka z dwudziestolecia międzywojennego.

Odbędzie się również rozmowa-wywiad “Jerzy Sulima-Kamiński jakiego nie znacie”, który będzie połączony z promocją książki “Koktajl Dalajlamy”. Wywiad poprowadzi Urszula Guźlecka.

W niedzielę, 18 września od godz. 13:00 będą się odbywać warsztaty:

  • Bydgoszcz w czasach Potopu
  • Kiedy budowano Kanał Bydgoski
  • Życie nad Kanałem w czasie II Rzeczpospolitej

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments