[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Podpisano umowę na nowe pieszo-rowerowe ścieżki w Bydgoszczy. Powstaną nad Kanałem Bydgoskim

Dodano: 22.12.2022 | 16:32

Na zdjęciu: Nad Kanałem Bydgoskim powstaną nowe ścieżki pieszo-rowerowe.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Nad Kanałem Bydgoskim powstaną nowe ścieżki pieszo-rowerowe. Projekt został wybrany do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dziś, 22 grudnia 2022 roku została podpisana umowa na budowę pieszo-rowerowych ścieżek o mineralnej nawierzchni po obu stronach Kanału Bydgoskiego między Osową Góra i Flisami oraz po stronie Miedzynia.

Po północnej stronie, od parku przy ul. Wodnej do posesji nr 90 przy ul. Mińskiej, powstanie odcinek o długości ok. 500 m. Natomiast po stronie Miedzynia powstanie odcinek o długości ponad 700-metrów między ul. Krośnieńską a ul. Plażową.

Inwestycja obejmuje również nasadzenia zieleni, montaż małej architektury, wykonanie łąki kwietnej i renowację trawników. Odnowione brzegi Kanału Bydgoskiego mają zachęcić mieszkańców do odpoczynku w tym miejscu.

W powtórzonym przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka, która wyceniła wartość prac na 1,79 mln zł. Prace mają potrwać około roku i zostaną objęte 5-letnią gwarancją. W przyszłości mają powstać kolejne odcinki do ul. Kruszyńskiej na Flisach i od ul. Świdnickiej do ul. Polanickiej na Miedzyniu.

Odbył się również briefing podsumowujący zakres zlecanych prac nad Kanałem Bydgoskim. Udział w nim wzięli zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, projektodawca ponadosiedlowego zadania zgłoszonego w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim Dariusz Smól i kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego Tomasz Izajasz.

To, że zgłaszane są projekty to jedno, ale drugą rzeczą jest to, że zyskują one bardzo dobre wyniki w głosowaniach BBO. To pokazuje, że samym mieszkańcom bardzo zależy żeby działo się dużo dobrego – mówi Dariusz Smól- Cieszę się, że miasto to dostrzegło i powstanie spójna i całościowa koncepcja.

Inwestycja w liczbach:

  • Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej na Flisach: 3 m
  • Szerokość ścieżki pieszej na Miedzyniu: 1,8 m
  • Wartość  inwestycji (projekt + budowa): 1,88 mln zł
Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dany
Dany
2 miesięcy temu

500 metrów ścieżki! Można będzie odp…ć tour de bydgoszczu!

Czy to rzeczywistość czy film Bareji?

Ada
Ada
2 miesięcy temu

Myślę, że co prawda małymi kroczkami, ale zawsze do przodu Bydgoszcz cała będzie połączona jako szlak rowerowy.