Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKandydaci na dziekanów wydziałów UMK: kto będzie rządził w Collegium Medicum?
04.04.2016 | 17:45

Kandydaci na dziekanów wydziałów UMK: kto będzie rządził w Collegium Medicum?

Wybory potrwają do 20 kwietnia.

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum w Bydgoszczy

Fot. Leszek Grabowski

Na początku marca wybrano rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którym ponownie został prof. dr hab. Andrzej Tretyn. Teraz przyszła kolej na wybór dziekanów UMK, w tym również tych, którzy będą odpowiadać za rozwój bydgoskiego oddziału uniwersytetu. 

Na Collegium Medicum znajdują się trzy wydziały: farmaceutyczny, nauk o zdrowiu oraz lekarski. Największe zmiany zajdą na ostatnim z nich. Dotychczasowy dziekan Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Jacek Kubica nie będzie już dłużej pełnił swojej funkcji. Nie znajduje się on na liście kandydatów. O jego stanowisko ubiegają się dwie osoby: dr hab. Katarzyna Pawlak-Osińska, prof. UMK i prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk. O tym, kto z nich wygra, przekonamy się 13 kwietnia.

Dzień wcześniej odbędą się wybory dziekana Wydziału Farmaceutycznego. Jednak ich wynik nie powinien być zaskoczeniem, gdyż na liście znajduje się tylko jeden kandydat i to w dodatku ten, który obecnie pełni funkcję dziekana – prof. dr hab. Stefan Kruszewski. Taka sama sytuacja występuje przy wyborze dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu. Prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska pragnie dłużej pełnić swoją funkcję. Jednak oficjalna decyzja na temat jej przyszłości na UMK zapadnie już jutro.


Powiązane treści