Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kąpieliska niedaleko Bydgoszczy. Gdzie pojechać nad wodę?

Dodano: 30.06.2018 | 17:20

Na zdjęciu: Plaża w Borównie to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w regionie.

Fot. wikipedia/archiwum

Od kilku dni trwają wakacje. Gdzie w pobliżu Bydgoszczy można wypocząć nad jeziorem?

PIECKI I CHMIELNIKI
Kąpieliska są zlokalizowane nad Jeziorem Jezuickim 10 kilometrów od Bydgoszczy. Najłatwiej dojechać na nie drogą krajową nr 25 w kierunku Inowrocławia, skręcając za Brzozą w lewo. Na miejscu znajduje się piaszczysta plaża, wypożyczalnia kajaków, łódek i rowerów wodnych oraz punkty gastronomiczne. Do Chmielnik można też dotrzeć autobusem linii nr 99.

BORÓWNO
Podobnie jak Chmielniki znajduje się ok. 10 kilometrów od granic Bydgoszczy, ale w tym przypadku należy jechać na Gdańsk. Na tym kąpielisku można skorzystać z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Wstęp jest płatny.

PIECZYSKA
Strzeżone kąpielisko znajduje się około 30 kilometrów od Bydgoszczy. Wody Zalewu Koronowskiego są jednym z najbardziej popularnych miejsc turystyczno-wypoczynkowych. W ofercie kąpieliska można znaleźć wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne, ze szczególnie obleganą restauracją rybną. Regularnie odbywają się tu imprezy sportowe i kulturalne. Wstęp jest bezpłatny.

WĄSOSZ
Aby tam dotrzeć, należy pokonać 15 kilometrów w kierunku Poznania. Jak informuje Urząd Miasta Bydgoszczy, woda jest tu najczystsza ze wszystkich jezior w województwie kujawsko-pomorskim. To też dobre miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż dno jest wypłycone i piaszczyste. Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej i siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wiosłowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej, restauracji serwującej dania kuchni polskiej, Bikini Baru czy smażalni ryb. Na terenie ośrodka znajduje się camping i pole namiotowe z pełną infrastrukturą sanitarną oraz przyłączami prądu i wody. Niedługo plaża w Wąsoszu zostanie przebudowana.

SAMOCIĄŻEK
Kąpielisko położone nad Jeziorami Czarnym i Białym, które połączyły się w wyniku utworzenia Zalewu Koronowskiego. Odległość od Bydgoszczy to ok. 20 km. Wstęp na kąpielisko jest płatny, ale w zamian dostajemy nie tylko dostęp do czystej wody. Na miejscu znajduje się też boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne) oraz parking strzeżony.

Sebastian Torzewski