Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa linia autobusowa na wakacje. Połączenie startuje już w poniedziałek!

Dodano: 23.06.2018 | 16:04

Na zdjęciu: Linia 99 tradycyjnie będzie rusząc z placu Kościeleckich.

Fot. Marcin Bratoszewski/archiwum

Podmiejska linia nr 99 ponownie będzie wozić mieszkańców Bydgoszczy nad jezioro. ZDMiKP uruchomi wakacyjne połączenie już w poniedziałek.

Linia będzie kursować na trasie z placu Kościeleckich do Nowej Wsi Wielkiej, zatrzymując się też na przystankach na rondach Kujawskim i Inowrocławskim, na Jana Pawła II (przy Ziemskiej oraz Wąbrzeskiej) oraz w Stryszku, Brzozie, Chmielnikach (także w dwóch miejscach), Prądocinie i Januszkowie. – W ten sposób bydgoszczanie oraz mieszkańcy terenów podmiejskich zyskają wygodny dojazd do kąpieliska w Chmielnikach i licznych ogródków działkowych – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Autobusy zaczną kursować w poniedziałek, 25 czerwca. Pierwszy kurs z miasta wyruszy o godz. 9:30, natomiast ostatni z plaży w Chmielnikach zaplanowano na godz. 21:34. Połączenia planowane są w półtoragodzinnych odstępach.

Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych miasta:: zwykły – 3,00 zł i lgowy – 1,50 zł. ZDMiKP przypomina, że po przekroczeniu granicy stref taryfowych bilety sieciowe ważne wyłącznie w strefie I nie są honorowane. Granica stref I (miejska) i II (podmiejska) na trasie linii nr 99 wyznaczona jest pomiędzy przystankami Jana Pawła II / Wąbrzeska i Stryszek.

Zobacz pełen rozkład jazdy linii nr 99.

Sebastian Torzewski