Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKarty zostały odkryte. Dwunastu zawodników potwierdziło start w turnieju na stadionie Polonii
Rafał Bruski Jerzy Kanclerz Bydgoszcz
26.07.2018 | 13:08

Karty zostały odkryte. Dwunastu zawodników potwierdziło start w turnieju na stadionie Polonii

Turniej na stadionie Polonii zostanie rozegrany 7 października.

Na zdjęciu: O turnieju mówili podczas briefingu prasowego prezydent miasta Rafał Bruski i menedżer Polonii Jerzy Kanclerz.

Fot. Stanisław Gazda

Coraz więcej wiadomo o październikowym turnieju Asy dla Golloba, który odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej. Podczas czwartkowej konferencji prasowej ujawniono nazwiska pierwszych zawodników, którzy potwierdzili udział w zawodach.

– Pomysł na organizację turnieju zrodził się w grudniu, natomiast teraz on się materializuje – mówi prezydent miasta Rafał Bruski. Przypomnijmy, że ratusz w czerwcu zgodził się na dofinansowanie imprezy. Turniej zostanie rozegrany 7 października (niedziela), a start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 15:00. Zawody odbędą się dzień po ostatniej rundzie cyklu Grand Prix, która odbędzie się na toruńskiej MotoArenie.

– Obsada uczestników będzie lepsza niż w tegorocznym Grand Prix – przyznaje wprost Jerzy Kanclerz, który jest głównym organizatorem zawodów. Na konferencji prasowej ujawniono nazwiska dwunastu zawodników. – Trzech kolejnych żużlowców potwierdziło mi udział w turnieju w miniony weekend w Cardiff – dodaje. W tym gronie jest siedmiu zawodników, którzy zajmują obecnie miejsca w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej zmagań o indywidualne mistrzostwo świata. Są nimi Brytyjczyk Tai Woffinden (aktualny lider rywalizacji w Grand Prix), Amerykanin Greg Hancock, Rosjanie Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta (cała trójka w przeszłości reprezentowała barwy Polonii) oraz polscy zawodnicy: Maciej Janowski, aktualny wicemistrz globu Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Przemysław Pawlicki. Z udziału wycofać się musiał jego brat Piotr. – Po zakończeniu sezonu podda się rehabilitacji, natomiast przyjedzie na zawody i obejrzy je z trybun – podkreśla Kanclerz.

Kolejnymi żużlowcami, którzy potwierdzili swój udział są Janusz Kołodziej, Szymon Woźniak i Krzysztof Buczkowski. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze występ Piotra Protasiewicza. – Tutaj jest kolizja terminów, bowiem 7 października odbędzie się mecz barażowy siódmego zespołu PGE Ekstraligi po fazie zasadniczej z wicemistrzem I ligi. Trzymam kciuki, aby Falubaz nie był na tym miejscu i żeby Piotr mógł przyjechać – mówi organizator turnieju. Kolejne nazwiska mają być ogłoszone w późniejszym terminie, natomiast Kanclerz tajemniczo zdradził, że pod uwagę jest branych jeszcze aż siedmiu zawodników.

Na konferencji prasowej ujawniono także szczegóły związane z dystrybucją wejściówek. Najdroższe będą te na trybunę główną i będą kosztowały 200 złotych. 35 zł trzeba będzie wydać na zakup biletu normalnego na sektor B (miejsca numerowane, ulgowa wejściówka na tę trybunę kosztować ma 25 zł), zaś nabycie biletu na sektor C to koszt 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). – Sprzedaż voucherów rozpoczynamy 20 sierpnia, czyli po naszym ostatnim ligowym meczu z Kolejarzem Opole – informuje Jerzy Kanclerz. Od początku października bilety będą dostępne w kasie klubu (1.10) i tych zlokalizowanych przy stadionie (od 3.10). To nie koniec atrakcji, bo kibice w dniu zawodów mogą nabyć gadżety, takie jak kubek, koszulki, torby, smycze. W druku jest książka o Tomaszu Gollobie, której autorem jest menedżer Polonii. – Tytuł tej książki to ostatni wiraż. Zawierać będzie informacje i statystyki o wszystkich startach Tomasza – zdradza Jerzy Kanclerz.

Turniej będzie miał także trzech ambasadorów, którzy mają zachęcać kibiców do przyjścia na stadion. Ambasadorami zostali prezes PZPN Zbigniew Boniek, były tenisista Wojciech Fibak oraz były hokeista Mariusz Czerkawski. Cały czas trwają rozmowy, aby w Bydgoszczy pojawili się żużlowcy, z którymi Gollob rywalizował na torze. Jerzy Kanclerz zdradził, że jest w kontakcie z Tony Rickardssonem, Hansem Nielsenem czy Markiem Loramem.


Powiązane treści