Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe mosty Kazimierza Wielkiego przeszły próby obciążeniowe

Dodano: 22.09.2023 | 16:25

Na zdjęciu: W piątek 22 września wykonane zostały próby obciążeniowe obu obiektów - mostu drogowego i tramwajowego.

Fot. ZDMiKP

W piątek, 22 września wykonano próby obciążeniowe nowych mostów Kazimierza Wielkiego. Od ich wyników zależy, kiedy przeprawy zostaną oddane do ruchu.

Zgodnie z aneksem do umowy pomiędzy ZDMiKP a firmą Trakcja, most tramwajowy między Kapuściskami a Bartodziejami ma być oddany do użytku w grudniu tego roku, a most drogowy do 29 lutego 2024 roku. Przypomnijmy, że pierwotnie inwestycja nad Brdą miała zostać zakończona w lipcu tego roku. Kiedy ostatecznie pojedziemy – czy to tramwajem, czy autem – nowymi przeprawami? Być może nastąpi to wcześniej niż zakładano; w piątek, 22 września na mostach odbyły się próby obciążeniowe.

Pozytywne wyniki przeprowadzonych testów, pozwolą wykonawcy ubiegać się o wymagane pozwolenia i udostępnić oba mosty dla ruchu – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Wpierw jednak muszą zostać ukończone prace przy dojazdach do obiektów. Na nowej konstrukcji przeznaczonej dla tramwajów rozwieszono już sieć trakcyjną, zaś na drogowej do wykonania pozostały m.in. balustrady chodnika i drogi dla rowerów.

Z uwagi na przebudowę południowej jezdni ul. Fordońskiej, w rejonie skrzyżowania z Łęczycką i Kazimierza Wielkiego wciąż panują spore utrudnienia w ruchu. Aktualnie na nitce bliżej Brdy wciąż trwają roboty kanalizacyjne, po których rozpocznie się kładzenie nowej nawierzchni. – O dalszych postępach robót informować będziemy na bieżąco na stronie internetowej i kontach społecznościowych ZDMiKP.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
8 miesięcy temu

Jak zdąża do 15 października to zagłosuję na rządzącą Bydgoszczą PO, a jak nie to na PiS.

Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
8 miesięcy temu

Mam wrażenie że ta osoba z łatą geodezyjną to jakiś kaskader. Pół metra w prawo i „chlup”do rzeki w tę przerwę między mostami.Żadnych zabezpieczeń. Gdzie bhp? A potem,budownictwo to bardzo niebezpieczna praca.????