Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKibice Zawiszy posprzątali zaśmiecony teren w Fordonie
KIBICE ZAWISZY
11.05.2020 | 10:56

Kibice Zawiszy posprzątali zaśmiecony teren w Fordonie

Na zdjęciu: Na terenie Nordica na osiedlu Tatrzańskim w Fordonie śmieci leżały od wielu miesięcy. W niedzielę posprzątali go kibice Zawiszy.

Fot. BB

W minionym tygodniu na MetropoliaBydgoska.PL opisaliśmy problem, na który od wielu miesięcy skarżyli się mieszkańcy Fordonu. Chodziło o zaśmiecony teren przy ulicy Pelplińskiej, należący do upadającej spółki Nordic Development. Pomimo interwencji, urzędnikom nie udało się zmusić firmy do posprzątania działki. Po naszym tekście na ten temat, na problem zareagowali jednak fordońscy kibice Zawiszy Bydgoszczy. W niedzielę uprzątnęli oni teren na Tatrzańskim.

Nieruchomość przy skrzyżowaniu ulic Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Pelplińskiej stanowi własność Nordic Development od 2013 roku –  spółka otrzymała go od miasta jako część rozliczenia w zamian za przekazanie Młynów Rothera. W związku z olbrzymimi problemami finansowymi, firma rozpoczęła wyprzedaż posiadanych działek. Teren przy ulicy Pelplińskiej, podobnie jak działka z rozpoczętą budową Nordic Astrum, będzie zlicytowany przez komornika. Pierwsza licytacja miała odbyć się w marcu, ale pokrzyżowała ją epidemia koronawirusa. Drugie podejście – już w formie elektronicznej – zaplanowano na czerwiec. Warto dodać, że przedmiotem sprzedaży będą też nieruchomości przy ulicy Żeglarskiej, na których Nordic planował budowę kompleksu mieszkaniowego.

Zobacz również:

Kto posprząta zaśmiecony teren w centrum Fordonu? Właściciel nie reaguje, miasto rozkłada ręce

Teren w centrum Fordonu – w związku z brakiem reakcji jego gospodarza – w przeciągu kilkunastu miesięcy stał się śmietniskiem, na którym gromadziły się odpady. Najczęściej były to śmieci, przenoszone przez wiatr – m.in. z pobliskiego targowiska. W związku z nasileniem się problemu, w sprawę zaangażował się fordoński radny Lech Zagłoba-Zygler, który w swoich interpelacjach zapytał władze o działania, podjęte w sprawie działki Nordica. Urząd miasta ma bowiem wszystkie narzędzia do tego, by zmusić właściciela do posprzątania nieruchomości.

Z odpowiedzi na interpelację wiceprzewodniczącego rady miasta wynika, że w kwestii zaśmieconej działki wydział gospodarki komunalnej podjął działania w marcu 2019 roku, zawiadamiając o tym strażników miejskich. 17 kwietnia ubiegłego roku wysłali oni pismo do właściciela terenu o konieczności jego uprzątnięcia. Nordic nie zareagował jednak na monity, stąd w tym roku sprawa została przekazana do wydziału zintegrowanego rozwoju, celem podjęcia czynności na mocy ustawy o odpadach. Udzielający odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz dodał jednak, że od 1 kwietnia, z uwagi na epidemię, nie podjęto w tej sprawie czynności urzędowych (odpowiedź jest datowana na 9 kwietnia).

Po publikacji artykułu doczekaliśmy się reakcji na przedstawiony problem – ale nie urzędników, tylko… kibiców Zawiszy Bydgoszcz. – Po pytaniu od MetropoliaBydgoska.PL, kibice Zawiszy z Fordonu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w rodzinnej atmosferze posprzątać popularny bałagan, zachęcając tym samym wszystkich fordoniaków do dbania o ich małą Ojczyznę – informuje ZawiszaFans. Kibice z Fordonu w niedzielę, 10 maja o godzinie 10:00 zebrali się w kilkanaście osób i – zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa – przez około godzinę posprzątali cały, zaśmiecony teren.

Mamy nadzieję, że nie będzie już takich sytuacji na tym terenie. Zachęcamy Fordoniaków do dbania o naszą małą ojczyznę – podkreślają fani „Niebiesko-Czarnych”. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców, co można było zauważyć w reakcjach pod postami na Facebooku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maniek
Maniek
11 miesięcy temu

Zawisza pany!

Pyda od Lisa
Pyda od Lisa
11 miesięcy temu

Manek w Bydgoszczy tylko Polonia…..

Powiązane treści