Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 1 • L -1
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKiedy powstaną przyszkolne baseny? Na razie wiadomo, jak będą wyglądały [WIZUALIZACJE]
16.11.2016 | 11:41

Kiedy powstaną przyszkolne baseny? Na razie wiadomo, jak będą wyglądały [WIZUALIZACJE]

MetropoliaBydgoska.PL dotarła do wizualizacji basenów, które mają powstać między innymi na Miedzyniu oraz osiedlu Leśnym.

Na zdjęciu: Tak będzie prezentowało się wnętrze pływalni przy ulicy Pijarów.

Fot. Schick Architekci

Być może już w pierwszej połowie przyszłego roku bydgoski ratusz ogłosi przetarg mający wyłonić wykonawcę pierwszego z czterech zaplanowanych miejskich basenów. Wszystko zależy – tu ciekawostka – od rozstrzygnięć finansowych przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

CZYTAJ TAKŻE: Czy wysechł temat miejskich basenów? Ratusz odpowiada

Taka deklarację złożył we wtorek w odpowiedzi na nasze pytania o przyszłość przyszkolnych pływalni prezydent Rafał Bruski. – Jeżeli po postępowaniu na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej zostaną oszczędności, to niewykluczone jest przyspieszenie procesu inwestycyjnego – podkreśla sternik miasta. Słowo „przyspieszenie” wynika z punktu przyłożenia, którym są aktualne plany magistratu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2044 pierwsze środki na budowę basenów zapisane są bowiem dopiero na 2018 rok. Łącznie to 23 miliony złotych zabezpieczone na budowę jednego obiektu w latach 2018-2019. Według tego harmonogramu przetarg ogłoszony zostałby w drugiej połowie przyszłego roku.

Przypomnijmy, że miasto dysponuje już kompletem projektów oraz pozwoleń na budowę wszystkich pływalni. Baseny mają powstać na Miedzyniu (Zespół Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów). osiedlu Leśnym (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada), Kapuściskach (ZSO nr 5 przy ul. Szarych Szeregów) oraz w Fordonie (ul. Kromera). O planach ich powstania mówi się już od kilku lat, ale miasto dotąd stało na stanowisku, że chce poszukiwać źródeł zewnętrznego finansowania tych inwestycji. Szczególnie swoją uwagę kierowało w stronę Ministerstwa Sportu i Turystyki, które planowało uruchomienie programu budowy miejskich basenów. – Tyle że mija rok od powołania nowego rządu, a planu nie ma – przyznaje prezydent Bruski.

Budowa którego basenu miałaby się rozpocząć w pierwszej kolejności? Tego włodarz miasta nie chciał zdradzić. – Myślę, że moment na targi z radnymi, w sytuacji gdy właśnie przedstawiamy im propozycję budżetu na rok 2017, nie jest najlepszy – przekonuje Bruski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy Miedzynia o sześciu kilometrach do ratusza. „Nie chcemy być pustynią inwestycyjną”

Nasza redakcja dotarła tymczasem do wizualizacji obiektów, które zaplanowane są na Miedzyniu oraz osiedlu Leśnym. Projekt obu wykonała firma Schick Architekci z Rudy Śląskiej.


Powiązane treści