Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kiedyś grali w II lidze, teraz zmierzą się w A klasie. Zawisza podejmie Victorię

Dodano: 02.09.2017 | 10:39

Bydgoszczanie są obecnie liderem A klasy.

Na zdjęciu: Zawiszanie zagrają w sobotę z Victorią Koronowo.

Fot. st

W sezonie 2008/2009 Zawisza Bydgoszcz i Victoria Koronowo grały w II lidze. Dzisiaj zmierzą się w ramach rozgrywek A klasy.

Przed niespełna dziesięcioma laty zespół z Koronowa przeżywał najlepszy okres w swojej historii. W wyniku reorganizacji rozgrywek i zajęcia 6. miejsce w III lidze trafił do nowej II ligi w sezonie 2008/2009. Zawisza rozpoczynał wtedy swój marsz w górę. Dzięki zmianie systemu ligowego i nomenklatury awansował z IV ligi do II i niedługo miał przystąpić do ataku na zaplecze Ekstraklasy.

W II lidze bydgoszczanie zagrali z Victorią dwa razy. Jesienią wygrali w Koronowie 2:0, a wiosną na Gdańskiej było 5:2 dla Niebiesko-Czarnych. O sile gospodarzy stanowili wtedy m.in. Marcin Łukaszewski, Maciej Dąbrowski, Szymon Maziarz, Krzysztof Szal i Piotr Bajera, a w barwach gości zagrał Paweł Kanik, który nieco później trafił do Zawiszy i gra w nim również dzisiaj.

Bydgoszczanie skończyli tamten sezon na siódmej lokacie, a Victoria na piętnastej i spadła z ligi. Po kilku sezonach w trzeciej musiała się wycofać i zacząć od A klasy. W niej gra do dzisiaj, a w dwóch meczach obecnego sezonu zdobyła cztery punkty. Zawisza z sześcioma jest liderem. Przed meczem z drużyną z Koronowa w jego kadrze doszło do zmian. Maciej Nowacki i Krystian Jabłoński zostali wypożyczeni do KS Łochowo, a Nikodem Kasperczak do Lipna Stęszew.

Początek spotkania w Potulicach zaplanowano na godz. 17.

Sebastian Torzewski