Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKierowcy gubią się przy dojeździe do Centrum Onkologii. ZDMiKP zapowiada poprawę oznakowania
co bydgoszcz
13.08.2021 | 10:42

Kierowcy gubią się przy dojeździe do Centrum Onkologii. ZDMiKP zapowiada poprawę oznakowania

Na zdjęciu: Do Centrum Onkologii codziennie przyjeżdża wielu kierowców spoza Bydgoszczy.

Fot. Błażej Bembnista

Centrum Onkologii to jeden z głównych celów podróży w rejonie Fordonu. Codziennie do szpitala przyjeżdża kilkaset osób, głównie spoza Bydgoszczy – część z nich gubi się jednak w przebudowanym kilka lat temu układzie drogowym. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, po prośbach mieszkańców, zauważył konieczność poprawy oznakowania wskazującego drogę do CO, lecz zmiany mają mieć charakter kosmetyczny.

Położone przy ulicy Romanowskiej Centrum Onkologii – wraz z Polikliniką Centrum, Domem Sue Ryder oraz Parkiem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, to jeden z ważniejszych celów podróży dla osób z całego województwa kujawsko-pomorskiego, a także z województw ościennych. Codziennie do szpitala, zlokalizowanego w Fordonie przyjeżdża tam kilkaset osób. Jego oddalenie od głównych szlaków komunikacyjnych sprawia jednak problem pacjentom – mimo popularności systemów nawigacji spora część z nich to osoby starsze, które z nich nie korzystają i opierają się na tradycyjnych metodach planowania podróży.


CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego oznaczono drzewa na terenie Centrum Onkologii? Sprawdzamy i wyjaśniamy


Z uwagi na częste obserwacje „błądzących kierowców” i poszukiwania przyczyn tego stanu rzeczy zwróciliśmy uwagę na kiepskie oznakowanie informujące o dojeździe do CO, a także zaniedbania tyczące się istniejących znaków. W piśmie do ZDMiKP poprosiliśmy o poprawę czytelności tablicy przy skrzyżowaniu Akademicka/Rejewskiego, która wiosną i latem jest zakryta przez liście, a także montaż oznakowania na ulicach Lewińskiego i Akademickiej – od strony zachodniej, na Fordońskiej przy Kaliskiego, na Akademickiej za Korfantego i przed Romanowskiej. Zwróciliśmy uwagę, że wymiana i montaż znaków może być połączona z koniecznością zmiany szyldów związanych z przekształceniem UTP w Politechnikę Bydgoską – zaapelowali przedstawiciele mieszkańców Fordonu działający w ramach inicjatywy „Fordon na co dzień”.

Według mieszkańców kierowcy jadący do CO gubią się m.in. w rejonie ulicy Korfantego, ponieważ tablica informująca o tym, jak kierować się do szpitala od strony wschodniej, znajduje się wyłącznie za skrzyżowaniem z ulicą Kaliskiego. Nie ma jej ani przed skrzyżowaniem z Korfantego, ani Romanowskiej.
Odpowiedź na pismo z ramienia ZDMiKP wystosowała naczelnik Wydziału Inżynierii Ruchu Dorota Boroń. Podkreśliła, że dojazd do Centrum Onkologii oznakowany jest z ulicy Fordońskiej, czyli drogi krajowej nr 80. – Przy dojeździe od strony zachodniej (przed zjazdem w kierunku ul. Romanowskiej), jak i wschodniej (ul. Kaliskiego) umieszczone są stosowne tablice kierujące. Od strony zachodniej oznakowanie jest kompletne – zaznacza Boroń. Drogowcy zauważyli jednak, że dojazd od strony wschodniej jest słabo oznakowany. Mając na uwadze wnioski mieszkańców, tablica wskazująca kierunek dojazdu do CO umieszczona za skrzyżowaniem Akademickiej z Rupniewskiego i Kaliskiego zostanie przeniesiona przed skrzyżowanie Akademicka – Korfantego, gdzie do tej pory nie było żadnego oznakowania. Znaki mają zostać też uzupełnione przed skrzyżowaniem Akademickiej z Romanowskiej i na ulicy Kaliskiego.

Na tym kierunku znaki zostaną uzupełnione i uporządkowane. W opinii Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy takie oznakowanie dojazdu jest wystarczające i obecnie nie planuje się ustawiania innych znaków. Informuję, że pracownicy Wydziału Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP sprawdzą stan techniczny opisywanego oznakowania (celem zaplanowania ewentualnej wymiany) i zasłonięcie gałęziami drzew (celem zlecenia przycięcia) – dodaje Boroń. Jak poinformowała, zmiany dotyczące oznakowania kierującego do Centrum Onkologii nie wpłyną na działania dotyczące zmiany nazwy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego na Politechnikę Bydgoską, gdyż uczelnia najprawdopodobniej własnym staraniem będzie przeprowadzała zmiany oznakowania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści