Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kładka nad Jana Pawła II do remontu? Prezydent odpowiedział na pismo mieszkańca

Dodano: 22.05.2023 | 11:26

Na zdjęciu: Powstała w 1991 roku kładka między Wzgórzem Wolności a Wyżynami w najbliższych latach ma zostać kompleksowo zmodernizowana.

Fot. Barbara Górna

Do władz miasta trafiła petycja, w której autor domaga się remontu kładki nad aleją Jana Pawła II, łączącej Wyżyny i Wzgórze Wolności. W odpowiedzi prezydent Rafał Bruski podkreśla, że bydgoscy drogowcy w najbliższych latach planują jej modernizację.

Kładka nad aleją Jana Pawła II powstała w 1991 roku. Obiekt łączy Wzgórze Wolności z Wyżynami – na Wzgórzu rozpoczyna się na końcu ulicy Czeskiej, a na Wyżynach przy obecnej ulicy Niziny. Przeprawa została zaprojektowana przez bydgoskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w formie oryginalnej, wówczas bardzo nowoczesnej konstrukcji o lekkim stalowym pomoście podwieszonym na dwóch stalowych łukach o rozpiętości 55 m. Jej długość to 70 m.

32-letnia kładka do tej pory nie przechodziła specjalnych modernizacji. W 2020 roku zamontowano na niej odbojnice, dzięki którym tracący równowagę rowerzysta ma szansę odbić się ramieniem i wrócić na pierwotny tor jazdy. – W innym przypadku zahaczenie kierownicą o szczeble balustrady, mogłoby się skończyć groźnym w skutkach upadkiempodkreślali drogowcy. W ostatnich latach przebudowano także fragment dojścia od strony Wyżyn.

W lutym jeden z mieszkańców Bydgoszczy zwrócił uwagę władz Bydgoszczy na stan kładki, kierując do rady miasta petycję w tej sprawie. Poprosił on o pomalowanie kładki i położenie nowego asfaltu – zwłaszcza w rejonie ulicy Czeskiej, gdyż „cały jest popękany”. Na pismo odpowiedział prezydent Rafał Bruski.

Remont kapitalny kładki na aleją Jana Pawła II w rejonie ulic Czeskiej i Niziny planuje się przeprowadzić w najbliższych latach – podkreśla włodarz Bydgoszczy. I dodaje, że zakres prac będzie obszerny. – Opracowana zostanie dokumentacja projektowa remontu, obejmująca m.in. wymianę izolacji, nawierzchni oraz urządzeń dylatacyjnych czy oświetlenia kładki – wymienia prezydent. Dokładna data remontu nie jest znana: Bruski podkreśla, że o konkretnych terminach będzie można rozmawiać po opracowaniu projektu i przyznaniu odpowiednich środków.

Do czasu wykonania prac remontowych, kładka będzie podlegała tak jak dotychczas regularnym przeglądom i naprawom, w miarę rzeczywistych potrzeb – kończy odpowiedź prezydent.

CZYTAJ TAKŻE: Przetarg na likwidację kładki na Wyżynach został unieważniony

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments