Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oficjalnie: Przetarg na likwidację kładki został unieważniony

Dodano: 08.05.2023 | 15:25

Na zdjęciu:

Fot.

Przetarg na zlikwidowanie kładki na Wyżynach i utworzenie sygnalizacji świetlnej został unieważniony. Kwota zaproponowana przez jedynego zainteresowanego wydawcę przewyższała obecne możliwości finansowe miasta.

Drogowcy planowali przeznaczyć na likwidację kładki i budowę przejścia dla pieszych z sygnalizacją 1,6 miliona złotych. Tymczasem Strabag zaproponował najpierw 5,7 mln, a po negocjacjach – nieco ponad 5,2 mln zł.

Już podczas kwietniowej sesji rady miasta wiceprezydent Mirosław Kozłowicz informował, że przetarg może zostać unieważniony. Oficjalnie stało się to 4 maja.

Oczywiście, nie oznacza to, że miasto rezygnuje z planów zburzenia kładki. Najprawdopodobniej postępowanie zostanie powtórzone, a – jak tłumaczył Kozłowicz – możliwe jest, że realizacja prac zostanie podzielona na dwie części – pierwszy przetarg będzie dotyczył samego zburzenia kładki, a drugi utworzenia sygnalizacji świetlnej.

Zgodnie z zapisami unieważnionego już przetargu likwidacja kładki i budowa przejścia miała nastąpić w przeciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Zakładano, że zmiany na Wyżynach nastąpią do końca 2023 roku, jednak teraz wydaje się to już mało prawdopodobne.

Inwestycja budzi mieszane uczucia. W konsultacjach społecznych więcej głosów oddano na pozostawienie kładki, ale miasto wsłuchało się w kluczowe w tym przypadku głosy o potrzebach osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Poparcie dla realizacji przejścia wyraziły także rady osiedla Wyżyny i Kapuściska, Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy (obecnie Bydgoski Ruch Miejski), Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy oraz Bydgoska Masa Krytyczna.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Zostawcie ta kładkę w spokoju.

Są inne ważniejsze inwestycje

Tomas
Tomas
11 miesięcy temu

Ja to bym chciał żeby miasto za tę 1.6mln zrobiło coś aby na ul Spornej nie robiły się korki w godzinach szczytu – np bezkolizyjny pas di skretu w ul przemyslową. Jest to aktualnie jedyne sensiwne polaczenie drogowe Fordonu z bppt. Oraz Solca kujawskiego z Fordonem (fakt prom zaczal wkoncu kursować- akurat most by tam się przydał.

Martyna
Martyna
11 miesięcy temu

Ludzie głosują, by kładkę zostawić, a urzędnicy i tak zrobią po swojemu. Co jest z tym miastem. Ciekawe czy którakolwiek osoba z Miasta, Rady X czy Stowarzyszenia Y miała chociaż raz w życiu okazję regularnie z tej kładki korzystać i widzieć jak się sprawdza dla 90% użytkowników. Naprawdę jedyne czego jej brakuje to windy lub podjazdy dla pozostałych 10%.

Alixa
Alixa
11 miesięcy temu

I bardzo dobrze.

Ktos
Ktos
11 miesięcy temu

Społeczny rzecznik pieszych ?? śmiech na sali !! Dla pieszych to prawie bez różnicy a dla kierowców kolejne światła, których w tym obszarze jest już kilka. Wojska Polskiego za chwilę będzie nie przejezdne !!!

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu

Władze miasta jeżeli czytacie to co piszą mieszkańcy naszego miasta to chociaż raz ich posłuchajcie i zostawcie Kładkę w Spokoju , wyremontujcie ją , zróbcie podjazd dla wózków inwalidzkich ale Nie burzcie przejscia nad Wojska Polskiego , to znów następne światła korki itp , i tak najgorzej jeździ się po Bydgoszczy tak twierdzą nawet kierowcy z innych miast. Jesteście od Ułatwiania nie Utrudniania ruchu pieszych i kierowców .

Mateusz
Mateusz
11 miesięcy temu

A może przebudujcie ją, aby były windy, a nie robicie debilne światła? Chyba w radzie miasta nie siedzą debile z PIS liczący na wymierający elektorat kosztem innych ludzi?