Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kładka przy Operze Nova znów będzie zamknięta

Dodano: 19.03.2023 | 13:45

Na zdjęciu: Kładka przy Operze Nova znów będzie nieczynna.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy/archiwum

Po trzech miesiącach od remontu, kładka im. Jana Kiepury ponownie zostanie zamknięta dla ruchu pieszego.

Przypomnijmy: na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej firma Kormost przeprowadziła w zeszłym roku remont czterech bydgoskich kładek dla pieszych i rowerzystów, w tym mostu Kiepury przy Operze Nova. Prace objęły zabezpieczenie stalowej konstrukcji i wzmocnienie jej elementów. – Musiały one zostać dostosowane do nowego deskowania. Belki są teraz ułożone w poprzek, a nie jak dotychczas wzdłuż kładki. Dzięki temu konstrukcja będzie trwała i szybciej będzie z niej spływać woda – mówił w grudniu zeszłego roku Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Odnowiona kładka prowadząca na Wyspę Młyńską została oddana do użytku 16 grudnia. Po trzech miesiącach od otwarcia, przeprawa znów zostanie zamknięta. Powód? Prowadzone prace archeologiczne oraz roboty ziemne, związane z budową czwartego kręgu Opery Nova.

Most Kiepury będzie niedostępny dla pieszych od poniedziałku 20 marca, od godz. 8:00. Ten stan rzeczy ma się zmienić do czasu zbudowania prowizorycznego zejścia na nabrzeże Brdy, lecz na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. – Jest to inwestycja zewnętrzna. Prace potrwają raczej kilka tygodni – odpowiada zarząd dróg na swoim fanpage. Pozostaje jednak pytanie – czy drogowcy mogli zsynchronizować remont kładki z zamknięciem wymuszonym budową IV kręgu?

CZYTAJ TAKŻE: Koniec kładki na Wyżynach. Ogłoszono przetarg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments