Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwie bydgoskie kładki idą do remontu. Co z przeprawą Esperanto?

Dodano: 19.09.2022 | 12:06

Na zdjęciu: Po przebudowie kładki na Opławcu znikną uciążliwe schody.

Fot. ZDMiKP

Drogowcy podpisali umowę z firmą Kormost na remont dwóch kładek: nad Brdą w Opławcu oraz przeprawy nad Kanałem Bydgoskim, przy V śluzie. Roboty mają rozpocząć się w październiku. ZDMiKP dodaje również, że wciąż trwa postępowanie na remont kładki Esperanto.

Zamówienie na wykonanie robót przy trzech bydgoskich przeprawach zostało ogłoszone w sierpniu. W poniedziałek, 19 września drogowcy poinformowali o podpisaniu umowy z firmą Kormost, która po uzupełnieniu dokumentacji rozpocznie prace remontowe konstrukcji nad Brdą w Opławcu oraz przy V śluzie. –Kładki dostosujemy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi czy rowerzystów. Wartość całej inwestycji to prawie 237 tysięcy złotych: jeszcze w październiku planujemy rozpocząć roboty budowlane – przekazał rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Zakończenie prac przewidziano jeszcze w tym roku.

Jak informowaliśmy, powstała w 1991 roku przeprawa nad Starym Kanałem Bydgoskim – w ciągu ulicy Czarna Droga, przy śluzie nr V zyska nowe, stylowe balustrady oraz nową nawierzchnię. Podczas prac ruch pieszy zostanie poprowadzony tymczasowym pomostem. Kormost zlikwiduje też schody prowadzące na kładkę w rejonie ulicy Opławiec: ułatwi to przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami, o ograniczonej mobilności czy prowadzącym rowery lub wózki dziecięce. Po remoncie będą one przemieszczać się po nadbudowanym nasypie wyposażonym w chodnik.

Największym z zadań w ramach ogłoszonego w sierpniu przetargu była przebudowa przeprawy Esperanto, położonej nad Brdą w rejonie lodowiska Torbyd. Drogowcy przewidzieli wymianę desek na pomoście, modernizację konstrukcji stalowej i istniejących podpór obiektu oraz wykonanie nowych schodów z prowadnicami dla wózków i rowerów. Jak dodał Okoński, procedura przetargowa na remont kapitalny kładki nadal trwa. – O szczegółach będziemy informować na bieżąco – zapewnił.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Co dalej z pomysłem fuzji szpitali Jurasza i Biziela?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments