Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powstał Klub Radnych Bydgoskiej Prawicy. Znamy jego władze

Dodano: 06.05.2024 | 11:02

Na zdjęciu: Jarosław Wenderlich w nowej kadencji wybrał sejmik. Przewodniczącym klubu Bydgoskiej Prawicy został zatem Paweł Bokiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jutro (7 maja) odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Miasta Bydgoszczy. Klub Bydgoskiej Prawicy wybrał już swoje władze – przewodniczącym będzie Paweł Bokiej. W skład klubu nie wszedł Bogdan Dzakanowski.

O ukonstytuowaniu Klubu Radnych Bydgoskiej Prawicy poinformował radny Paweł Bokiej, który został jego przewodniczącym. Przedstawiciel Błonia, Górzyskowa, Szwederowa i Wzgórza Wolności podkreśla, że w nowej kadencji chciałby być „dobrym organizatorem pracy”. – Chcę wykorzystać potencjał reszty radnych, zaktywizować ich i pokazać jako liderów w poszczególnych dziedzinach. To zajmie chwilę czasu, bo mamy sporo nowych osób, ale wierzę, że może się udać, bo mamy dobry klub – mówi nam Bokiej.

Nowy przewodniczący radnych z ramienia prawicy dodaje, że nie będzie chować się za plecami innych. – Wraz z Szymonem Rogiem, Michałem Krzemkowskim i Grażyną Szabelską jestem najbardziej doświadczonym radnym i ciężar trudnych dyskusji również muszę brać na siebie – stwierdza. Do tej pory frontmanem klubu (w zeszłej kadencji jako PiS) był Jarosław Wenderlich, który został wybrany do sejmiku województwa. To on najczęściej wchodził w polemikę z prezydentem Rafałem Bruskim i radnymi Koalicji Obywatelskiej.


CZYTAJ TAKŻE: Znamy listę PiS-u do europarlamentu. Jest na niej Łukasz Schreiber


Poza Bokiejem, w prezydium klubu Bydgoskiej Prawicy znaleźli się również Grażyna Szabelska i Paweł Sieg, którzy będą pełnić funkcję wiceprzewodniczących. – Klub będzie składać się z dziewięciu radnych: czterech członków Prawa i Sprawiedliwości, jednego członka Konfederacji, oraz czterech radnych bezpartyjnych. Do Klubu Radnych nie przystąpił wybrany z naszych list Bogdan Dzakanowski – poinformował przewodniczący.

Pełny skład Klubu Radnych Bydgoskiej Prawicy:

Paweł Bokiej (PiS)
Szymon Róg (PiS)
Michał Krzemkowski (PiS)
Grażyna Szabelska (PiS)
Paweł Sieg (Konfederacja)
Wojciech Bielawa (bezpartyjny)
Jędrzej Gralik (bezpartyjny)
Katarzyna Siembida (bezpartyjna)
Piotr Walczak (bezpartyjny, przedstawiciel „Solidarności”)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wuc dórzej wś
wuc dórzej wś
1 miesiąc temu

Bogdan nie chciał, czy mu żal posady w nadleśnictwie?

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Cwane chłopaki wymazali nazwę PIS bo wiedzą, czego trzeba się wstydzić