Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKo-Piernik kolejny raz wjedzie do Bydgoszczy. Znamy termin wyprawy
KO-Piernik
01.02.2016 | 14:09

Ko-Piernik kolejny raz wjedzie do Bydgoszczy. Znamy termin wyprawy

Oferta podróży z i do Torunia nie będzie jedyną, którą otrzymają w połowie kwietnia bydgoszczanie.

Na zdjęciu: Pociąg Ko-Piernik prowadzony przez zabytkowy parowóz Ol49.

Fot. Marcin Bratoszewski / archiwum

Instytut Rozwoju i Promocji Kolei wspólnie z władzami samorządowymi oraz Bydgoskim Towarzystwem Przyjaciół Kolei przygotował propozycje podróży pociągami specjalnymi po regionie kujawsko-pomorskim. Dwie z nich są adresowane wprost do mieszkańców miasta nad Brdą – w połowie kwietnia będą mogli oni wybrać się do Torunia oraz Szubina.

O ile wspomniany Ko-Piernik to pociąg w Bydgoszczy bardzo dobrze znany, a przejazd nim – łączący obie stolice województwa – to już niemal tradycja, o tyle bardzo ciekawa wydaje się propozycja kursu w kierunku zachodnim. Będzie on bowiem odbywał się po linii kolejowej nr 356, po której nie odbywa się obecnie ruch pasażerski. Jej rewitalizacja jest jednak jednym z postulatów bydgoskich w nowej perspektywie unijnej, stała się także ważnym punktem w procesie formowania Metropolii Bydgoszcz.

Przejazd pociągu Pelikan z Bydgoszczy Głównej do Szubina (przez Białe Błota i Rynarzewo) zaplanowano na 16 kwietnia (sobota). Tego samego dnia w podróż uda się także Ko-Piernik, który z Torunia uda się w kierunku Chełmży, a następnie Unisławia oraz Bydgoszczy. Powrót odbędzie się przez Solec Kujawski. Do Unisławia skład będzie prowadzony przez parowóz Ol49, dalszą część trasy obsłuży już lokomotywa spalinowa.

Koszt przejazdu Pelikanem to 39 złotych (bilet normalny). Za bilet szkolny zapłacimy z kolei 24,57 zł. Z kolei wycieczka Ko-Piernikiem to wydatek 59 złotych (34,02 zł dla uczniów). Szczegóły wypraw można znaleźć na stronie www.turkol.pl, gdzie można znaleźć informacje także o innych kursach, nie tylko w Kujawsko-Pomorskiem.


Powiązane treści