Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Awaria w Maksymilianowie. Spore utrudnienia w ruchu pociągów z Bydgoszczy do Trójmiasta [AKTUALIZACJA]

Dodano: 12.07.2022 | 10:28

Na zdjęciu: Na stacji Maksymilianowo doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej.

Fot. archiwum

Spore utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Bydgoszcz – Gdańsk. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o uszkodzeniu sieci trakcyjnej w obrębie stacji Maksymilianowo. Naprawa ma potrwać do popołudnia – obecnie pociągi regionalne zastąpiono autobusami, a pociągi dalekobieżne jadą przez Toruń i Iławę.

Jak przekazują PKP PLK, we wtorek w Maksymilianowie doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Były one na tyle poważne, że konieczne było wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Bydgoszcz – Trójmiasto. – Od godziny 6:00 służby techniczne naprawiaj uszkodzoną sieć trakcyjną w obrębie stacji Maksymilianowo. Na miejscu pracuj dwa pociągi sieciowe. Służby szacują, że prace potrwaj do popołudnia – informuje Przemysław Zieliński z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.

W związku z naprawą sieci, wprowadzono zmiany w komunikacji. Dla pociągów regionalnych na odcinku Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne (PKP Intercity) kierowane są trasą przez Toruń Główny i Iławę. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

AKTUALIZACJA: PKP PLK podaje, że po godz. 13:00 przywrócony został ruch pociągów na linii Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna. Odbywa się on jednak po dwóch torach linii nr 201 (tzw. magistrali węglowej). Pociągi dalekobieżne oraz regionalne wróciły na trasę, lecz wciąż możliwe są opóźnienia. – Kontynuowane są prace naprawcze na sieci trakcyjnej linii nr 131. Przyczyny uszkodzenia sieci wyjaśni komisja – informuje Zieliński.

CZYTAJ TAKŻE: PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują szlaki na Kujawach i Pomorzu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Co dokładnie się stało? Awaria czy kradzież sieci trakcyjnej? Bo na dworcu słyszałem różne historie.

Karo
Karo
1 rok temu

Potwierdzona przez konduktorów została informacja o „kradzieży części mienia PKP”, tj. części sieci trakcyjnej.

adi
adi
1 rok temu

idą ciezkie czasy i zaczna sie kradzieze mienia, okradanie ludzi, domow, mieszkan itd. niestety…

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Osobiście doświadczyłam dziś 164-minutowego opóźnia, ale podobno dziesiejsi rekordziści dobili do 500 minut. 😀 Pozdrawiam zatem wszystkich podróżujących dziś na trasach okołobydgoskich, niech moc będzie z Wami!

Natka
Natka
1 rok temu

6 godzin opóźnienia wczoraj miał pociąg którym jechaliśmy z mężem i synem ?