Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejna inwestycja w oparciu o budżet obywatelski na finiszu. Na Glinkach powstaje tor rolkarski
11.04.2021 | 16:07

Kolejna inwestycja w oparciu o budżet obywatelski na finiszu. Na Glinkach powstaje tor rolkarski

Na zdjęciu: Nowa pętla dla rolkarzy i rowerzystów powstaje na terenie przy Cmentarnej. Będzie miała 670 metrów długości.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy / archiwum

670 metrów – taką długość będzie miała pętla dla rolkarzy i rowerzystów, która powstaje na terenie rekreacyjnym przy ul. Cmentarnej. – Zleciliśmy prace związane z ostatnim etapem budowy toru – informuje ratusz.

Budowa toru dla rolkarzy i rowerzystów powstaje etapami dzięki głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Jak informują urzędnicy, tylko w ubiegłorocznym głosowaniu na dokończenie toru zagłosowało ponad 170 bydgoszczan, a we wcześniejszych dwóch latach powstały odcinki toru liczące po 250 metrów.

– Teraz zlecamy ostatni etap tego przedsięwzięcia, który połączy istniejące fragmenty i doprowadzi do połączenia trasy – słyszymy na Jezuickiej. Tor w kształcie pętli zlokalizowany jest na terenie rekreacyjnym pomiędzy ul. Cmentarną, Gniewkowską i Płowiecką, a jego długość to 670 metrów.

To niejedyna inwestycja w tej części miasta zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej powstała także polana rekreacyjna do zabawy we frisbee, badmintona oraz ogrodzone boisko do siatkówki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści