Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne inwestycje w Bydgoszczy. Na co tym razem postawili mieszkańcy?

Dodano: 12.01.2023 | 10:01

Na zdjęciu: Zrealizowanych zostanie kilka projektów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Realizowane są kolejne zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pod koniec zeszłego roku mieszkańcy wybrali które projekty mają zostać zrealizowane.

Jedną z inwestycji wybranych przez mieszkańców jest budowa placu zabaw na Piaskach. Na placu Św. Wojciecha powstanie statek piracki do zabawy dla dzieci. W ramach inwestycji pojawią się m.in. dwa pomosty tunelowe, koło sterowe dla kapitana, okna z bulajem, luneta i zjeżdżalnia. Powstaną również elementy do wspinaczki, takie jak trap, ścianka czy lina wspinaczkowa znajdująca się na dziobie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 100 tys. zł.

Kolejną inwestycją będzie odnowa boiska do siatkówki plażowej oraz kortów tenisowych przy ul. Mochelskiej na Piaskach. Na tym samym osiedlu zostanie również zrealizowany mikroprojekt osiedlowy, w ramach którego plac Św. Wojciecha zyska estetyczną ławkę.

Nowy plac zabaw powstanie również na Jachcicach. Przy Przedszkolu nr 58 przy ul. Niecałej pojawi się miejsce do zabaw ze sprzętem dostosowanym do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Nowy plac zabaw ma wspierać i stymulować rozwój zmysłów oraz rozwijać sprawność fizyczną dzieci w różnym wieku. Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 200 tys. zł.

Na Jachcicach zostanie też zrealizowany mikroosiedlowy projekt. Będzie on polegać na uzupełnieniu zbiorów Biblioteki Jachcice przy ul. Czołgistów. Koszt tego zadania wyniesie 10 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments