Bydgoszcz
29C
Niebo częściowo zachmurzone
35% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 29 • L 27
25C
Nd
25C
Pon
25C
Wt
23C
Sr
23C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejne medale sportowców Zawiszy w Toruniu. Złoto i dwa srebra
paweł wojciechowski - wikipedia
17.02.2019 | 19:58

Kolejne medale sportowców Zawiszy w Toruniu. Złoto i dwa srebra

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski zdobył w niedzielę srebrny medal mistrzostw Polski.

Fot. wikipedia CC

Sportowcy Zawiszy Bydgoszcz dopisali do swojego dorobku kolejne medale halowych mistrzostw Polski, które w ten weekend odbywają się w Toruniu.

Pewnie kolejny złoty medal do swojej kolekcji dorzucił Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy wygrał bieg na 3000 metrów z czasem 8:16.00. Drugi Andrzej Kowalczyk był o ponad cztery sekundy gorszy, a stojący na najniższym stopniu podium Paweł Pankratow stracił do Lewandowskiego ponad sześć sekund.

Zobacz również:

Sobota w Toruniu. Olszewski i Sułek ze złotymi medalami

Bezkonkurencyjny w skoku o tyczce okazał się Piotr Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin wygrał konkurs z wysokością 5,83, choć niewiele zabrakło, a udałoby mu się pokonać poprzeczkę zawieszoną na 5,91. Srebrny medal przypadł Pawłowi Wojciechowski, który osiągnął wynik 5,60. Zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi były mistrz świata nie sprostał wysokości 5,72. Podium uzupełnił Robert Sobera (5,50), a następne miejsca zajęli zawodnicy Zawiszy – Mateusz Jerzy (5,20) i Sebastian Chmara (4,80; najlepszy z młodzieżowców). Ostatni z wymienionych, a także ósmy w konkursie Mirosław Budziszewski (także z Zawiszy i także 4,80) wyrównali swoje rekordy życiowe.

Srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki zdobył Dominik Bochenek z najlepszym w sezonie czasem 7,75. Lepszy był jedynie Damian Czykier z Podlasia Białystok z czasem 7.71, który w ten sposób zrewanżował się Bochenkowi za porażkę w eliminacjach. Podium uzupełnił Dominik Staśkiewicz (AZS AWF Warszawa; 7,85), a czwarty był inny zawodnik Zawiszy – Kacper Schubert (7.91).

Dwa piąte miejsca sportowcy Zawiszy zajęli w sztafetach 4×200 m. Wśród pań czwórka Katarzyna Sokólska – Agata Syrocka – Anna Pluschke – Natasza Weiland przybiegła na metę w czasie 1:39.59, zaś panowie w składzie Adrian Trzósło, Jędrzej Ksepka, Mateusz Sieradzki i Bartosz Zieliński potrzebowali na pokonanie dystansu 1 minuty, 29 sekund i 32 setnych. Medale trafiły do zawodniczek AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa i AZS AWF Wrocław oraz zawodników AZS AWF Katowice, OŚ AZS Poznań i Śląska Wrocław. Za podium uplasowała się też sztafeta mieszana 4×400 metrów (Mateusz Sieradzki, Agata Syrocka, Wiktoria Forc, Ryszard Piasecki), zajmując czwarte miejsce, za zawodnikami z Warszawy, Radomia i Krakowa.

Wspomniany Zieliński w indywidualnej rywalizacji na 200 m zajął piąte miejsce. W mistrzostwach wystartował także Maciej Włódarski, który w siedmioboju był czwarty.

Zawisza zakończył mistrzostwa z dorobkiem trzech złotych medali i dwóch srebrnych. W klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce, ustępując AZS-owi AWF Katowice (8 medali, w tym pięć złotych).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści