Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne porozumienie Politechniki Bydgoskiej. Dotyczy współpracy ze szkołami z regionu

Dodano: 19.09.2021 | 12:11

Na zdjęciu: Porozumienie podpisali: starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i wicestarosta Karol Sarnecki oraz prof. Marek Adamski, rektor PBŚ.

Fot. Politechnika Bydgoska

Powiat Wąbrzeski zawarł porozumienie o współpracy dydaktycznej z Politechniką Bydgoską. Uczelnia zapowiada również powstanie kompleksowego programu partnerskiego dla szkół ponadpodstawowych z całego województwa.

Jak informuje uczelnia, zawarte 15 września porozumienie zakłada objęcie przez Politechnikę patronatem naukowym wyznaczonych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu wąbrzeskiego. – Uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć i wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich w poszczególnych liceach i technikach oraz na terenie kampusu, z wykorzystaniem zaplecza dydaktyczno-laboratoryjnego uczelni. Porozumienie zakłada także konsultacje dla nauczycieli szkół średnich oraz wsparcie w zakresie planowania i realizacji kształcenia – informuje PBŚ.




Politechnika Bydgoska zapowiada także powstanie kompleksowego programu partnerskiego, z którego skorzystać będą mogły szkoły ponadpodstawowe z całego województwa kujawsko-pomorskiego. – Chcemy zaproponować nową platformę współpracy z uczniami i pedagogami, ułatwić dostęp do kadry i zasobów uczelni. To szansa na uatrakcyjnienie programów nauczania oraz rozwijania zainteresowań, wiedzy i praktycznych kompetencji młodzieży. Program nad którym pracujemy to nie tylko dydaktyka: chcemy promować również studiowanie w Bydgoszczy i pokazywać, że warto wybrać to miasto oraz Politechnikę Bydgoską na start do budowania zawodowej przyszłości – mówi prof. Marek Adamski, rektor PBŚ.

To kolejne w ostatnich dniach porozumienie zawarte przez Politechnikę Bydgoską. 14 września formalnie nawiązano współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną dotyczące podjęcia wspólnych działań naukowych i dydaktycznych. Jak podkreślił rektor Adamski, stwarza to szanse na rozwój okołomedycznych kierunków studiów. – Jednym z nich jest Inżynieria Farmaceutyczna, którą uruchamiamy od października – mówi profesor. Ponadto, pracownicy akademiccy oraz studenci zyskają możliwość odbywania staży zawodowych i praktyk w bydgoskim sanepidzie.

Warto dodać, że bydgoska szkoła wyższa zainicjowała szkolenia dla uczniów szkół średnich pod hasłem Szkoła Programowania. Są one przeznaczone jest dla maturzystów przygotowujących się do matury z informatyki lub uczniów chcących poszerzyć swoją wiedzę z programowania. Kurs zostanie przeprowadzony w wymiarze 15 spotkań po trzy godziny lekcyjne. Organizatorem jest Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.