Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKolejne postępy przy przebudowie Kujawskiej. Do wykonania zostało 40% prac
KUJAWSKA BYDGOSZCZ
20.06.2020 | 08:59

Kolejne postępy przy przebudowie Kujawskiej. Do wykonania zostało 40% prac

Na zdjęciu: Od końca maja ruch na ulicy Kujawskiej jest prowadzony nową jezdnią wschodnią - zachodnia jest obecnie przebudowywana.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

ZDMiKP informuje, że wykonano już 60% prac związanych z rozbudową ulicy Kujawskiej. Roboty są kontynuowane zgodnie z planem.

Pod koniec maja rozbudowa Kujawskiej o drugą jezdnię i torowisko tramwajowe weszła w kolejną fazę. Ruch na ulicach Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej został przełożony na nowe jezdnie, dzięki czemu wykonawca może realizować roboty na trasach, po której wcześniej poruszały się pojazdy. Jak podaje zarząd dróg, na tych odcinkach została zerwana dotychczasowa nawierzchnia, a obecnie realizowane są roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne i brukarskie. Trwa także dalszy montaż torowisk i słupów trakcyjnych.

Ponadto, kontynuowane są prace przy chodnikach i drogach rowerowych przy ulicy Kujawskiej po stronie centrum handlowego oraz na ulicy Bernardyńskiej i Solskiego. Trwają też roboty zmierzające do połączenia torowiska na rondzie Kujawskim, z tym zamontowanym w wykopie. Łączenie wykonanych już odcinków torowisk trwa również na ulicy Wojska Polskiego i po zachodniej stronie ulicy Bernardyńskiej.

Na placu Kościeleckich, Zbożowym Rynku, Toruńskiej i rondzie Bernardyńskim prowadzone są prace ziemne, kanalizacyjne i energetyczne. Na rondzie Kujawskim trwają również przygotowania do rozbiórki dalszej części przejść podziemnych. Na ulicy Wojska Polskiego – przy kościele – kontynuowane są roboty przy układaniu nowej nawierzchni.

Zgodnie z umową, rozbudowa Kujawskiej ma zakończyć się jeszcze w 2020 roku. Obecnie, jak podaje ZDMiKP wykonano już 60% wszystkich zaplanowanych prac. Jednocześnie drogowcy dodają, że po wakacjach odbędą się konsultacje społeczne dotyczące układu nowych linii tramwajowych po uruchomieniu torowiska na ulicy Kujawskiej.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LeszekStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stefan
Gość
Stefan

Proszę Panie moderatorze nie kasować mojego negatywnego komentarza :)

Ta inwestycja jest tak samo lipna jak ta z grunwaldzką Jestem zawiedziony !
Niech miasto bierze naukę jak się buduje od rządu! Zobaczcie jak budują nam obwodnicę bezkolizyjna !!!! Edit:Nie minusować ze względów politycznych bo tu nie o to chodzi

Leszek
Gość
Leszek

Inwestycje są bardzo potrzebne ,nadchodzą ciężkie czasy (chyba że jesteś w PiSie -to nie )ale powiem że są malo przemyślane a niektóre wręcz nieprzemyślane i tak Grunwaldzka (od ronda Grunwaldzkiego do ronda Maczka ) tyle kasy i nic nie wniosła Następnie ulica Uniwersytecka I skrzyżowanie z Wojska Polskiego prosiło się o wiadukt i nie ma Teraz jakiś tunel a przejścia do Zielonych Arkad będą blokowały nadal ruch samochodowy Tyle i nic nie przemyślanego

Powiązane treści