Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne utrudnienia na Kujawskiej. W czwartek trzeba będzie liczyć się z korkami!
12.08.2020 | 09:38

Kolejne utrudnienia na Kujawskiej. W czwartek trzeba będzie liczyć się z korkami!

Na zdjęciu: W czwartek, 13 sierpnia przeprowadzone zostanie drugie z siedmiu zaplanowanych betonowań torowiska powstającego wzdłuż ulicy Kujawskiej.

Fot. Jakub Soboczyński/archiwum

Jutro (13 sierpnia) w godzinach popołudniowych wykonawca budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej przeprowadzi kolejne betonowanie torowiska tramwajowego. Z tego powodu ruch na wschodniej, czynnej jezdni Kujawskiej będzie wahadłowy.

To drugie z zaplanowanych siedmiu betonowań torowiska, powstającego między jezdniami rozbudowywanej ulicy Kujawskiej. Pierwsze z nich odbyło się w środę, 5 sierpnia. Tak jak tydzień temu, prace rozpoczną się o godzinie 16:30 i będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Na jezdni wschodniej Kujawskiej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy – będzie on regulowany przez uprawnionych sygnalistów. Koniec betonowania zaplanowano na godzinę 22:00.

Warto dodać, że utrudnienia na czynnej jezdni Kujawskiej są spowodowane tym, że prowadzący prace nie mają możliwości rozstawienia się pompą do betonu na ulicy Kujawskiej po stronie zachodniej (od strony kamienic).

Firma Tor-Krak (która wraz z firmami Gotowski i PBDI znajduje się w konsorcjum realizującym inwestycję) podkreśla, że prace betoniarskie związane z obróbką wylanego betonu mogą potrwać do późnych godzin nocnych, generując dość znaczny poziom hałasu.  – O kolejnych betonowaniach i utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco – zapewnia Tor-Krak.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
8 miesięcy temu

A od 21.00 do 05.00 nie da rady?

Powiązane treści