Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne utrudnienia na Kujawskiej. W czwartek trzeba będzie liczyć się z korkami!
30-05-2020_ budowa linii tramwajowej_ Kujawska, rondo Bernardyńskie Bydgoszcz - JS (43)
12.08.2020 | 09:38

Kolejne utrudnienia na Kujawskiej. W czwartek trzeba będzie liczyć się z korkami!

Na zdjęciu: W czwartek, 13 sierpnia przeprowadzone zostanie drugie z siedmiu zaplanowanych betonowań torowiska powstającego wzdłuż ulicy Kujawskiej.

Fot. Jakub Soboczyński/archiwum

Jutro (13 sierpnia) w godzinach popołudniowych wykonawca budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej przeprowadzi kolejne betonowanie torowiska tramwajowego. Z tego powodu ruch na wschodniej, czynnej jezdni Kujawskiej będzie wahadłowy.

To drugie z zaplanowanych siedmiu betonowań torowiska, powstającego między jezdniami rozbudowywanej ulicy Kujawskiej. Pierwsze z nich odbyło się w środę, 5 sierpnia. Tak jak tydzień temu, prace rozpoczną się o godzinie 16:30 i będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Na jezdni wschodniej Kujawskiej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy – będzie on regulowany przez uprawnionych sygnalistów. Koniec betonowania zaplanowano na godzinę 22:00.

Warto dodać, że utrudnienia na czynnej jezdni Kujawskiej są spowodowane tym, że prowadzący prace nie mają możliwości rozstawienia się pompą do betonu na ulicy Kujawskiej po stronie zachodniej (od strony kamienic).

Firma Tor-Krak (która wraz z firmami Gotowski i PBDI znajduje się w konsorcjum realizującym inwestycję) podkreśla, że prace betoniarskie związane z obróbką wylanego betonu mogą potrwać do późnych godzin nocnych, generując dość znaczny poziom hałasu.  – O kolejnych betonowaniach i utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco – zapewnia Tor-Krak.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Roman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

A od 21.00 do 05.00 nie da rady?

Powiązane treści