Bydgoszcz
28C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 32 • L 26
19C
Pon
16C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaOsielskoSportKolejne wygrane Dębów Osielsko w Bałtyckiej Lidze Baseballu
Baseball_ KWK Construction Dęby Osielsko - Barons Wrocław - JS (18)
12.05.2019 | 08:47

Kolejne wygrane Dębów Osielsko w Bałtyckiej Lidze Baseballu

Na zdjęciu: Dęby Osielsko.

Fot. JS

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko odnieśli w sobotę kolejne dwa zwycięstwa w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Poznański zespół Rookie Goats postawił im jednak trudne warunki.

Rookie Goats działają od czterech lat. Pomimo krótkiego stażu, w swoim składzie mają kilku doświadczonych zawodników – między innymi Jacka Kwaska, niegdyś występującego w Bazie Bydgoszcz. Liderem drużyny jest Japończyk Takuya Funatsu.

Jak przebiegał sobotni dwumecz? Po stronie KWK Construction Dębów w pierwszym spotkaniu bardzo dobrze narzucał Mikołaj Zera i dopiero kiedy ustąpił miejsca na górce miotacza 16-latkowi Szymonowi Karczewskiemu, Koziołki zdobyły swój honorowy obieg. Drugi mecz był bardzo wyrównany, niestety przez błędy defensywne mnożące się w obu drużynach. Po I rundzie poznańskie „Koziołki” niespodziewanie prowadziły 4:1, ale Dęby wyrównały stan meczu. Goście jeszcze raz objęli prowadzenie, ale miejscowi wyrównali na 6:6 po pięciu odsłonach. W VI rundzie dwubazowy hit Kacpra Tyborowskiego oraz seria błędów poznaniaków dały KWK Construction Dębom 5 obiegów. W dolnej turze rywale odpowiedzieli tylko dwoma i to ustaliło wynik meczu na 11:8, ponieważ spotkanie zakończono z powodu upływu limitu czasowego.

KWK Construction Dęby Osielsko – Rookie Goats Poznań 6:1 i 11:8

KWK Construction Dęby zagrały w składzie: Zera, Karczewski, Gralak (miotacze), Olejnik, O. Wąsik (łapacze), J. Pochwała, Streich, R. Pochwała, Al. Medina, Arriaga, Tyborowski, J. Liwoch, Zagórski, Wiśniewski, Wójtowicz, Henszke, Witoń. Najskuteczniej odbijali Kacper Olejnik i Szymon Karczewski – po 3 hity, ten drugi zdobył aż 6 obiegów, wykorzystując swoją szybkość, błędy rywali i wsparcie doświadczonych kolegów odbijających po nim.

W niedzielę zaplanowano w Osielsku dwumecz na szczycie Bałtyckiej Ligi Baseballu: KWK Construction Dęby miał podjąć brązowych medalistów ubiegłego sezonu, Piratów Władysławowo. Z powodu opadów deszczu spotkania zostały jednak odwołane.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści