Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne zmiany i utrudnienia w rejonie Kujawskiej. Dziś odbędzie się betonowanie
21.08.2020 | 09:48

Kolejne zmiany i utrudnienia w rejonie Kujawskiej. Dziś odbędzie się betonowanie

Na zdjęciu: W piątek, 21 sierpnia odbędzie się kolejne betonowanie torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej.

Fot. Jakub Soboczyński/archiwum

W rejonie rozbudowywanej ulicy Kujawskiej zachodzą kolejne zmiany w organizacji ruchu. W piątek po południu na wschodniej jezdni znów trzeba będzie liczyć się ze zwężeniem jezdni w związku z betonowaniem torowiska. Od czwartkowego wieczora uruchomiona została także nowa jezdnia na Zbożowym Rynku.

Dziś (21 sierpnia) w godzinach 16:30 – 22:00 firma Tor-Krak przeprowadzi czwarte z kolei betonowanie torowiska, które powstaje między jezdniami ulicy Kujawskiej – ostatnie miało miejsce w tę środę. Tak jak w poprzednich przypadkach, będzie się to wiązało się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Na odcinku objętym pracami będzie odbywał się on wahadłowo. Za jego regulację będą odpowiadali uprawnieni sygnaliści. Prace mogą znacząco utrudnić i tak niełatwą sytuację związaną z inwestycją na ulicy Kujawskiej. Szczególnie w godzinach szczytu z powodu tymczasowej organizacji ruchu zarówno w rejonie ronda Kujawskiego, jak i ronda Bernardyńskiego tworzą się duże zatory.

Same prace betoniarskie związane z obróbką wylanego betonu mogą potrwać do późnych godzin nocnych, generując dość znaczny poziom hałasu – informuje Aleksandra Rosiak z firmy Tor-Krak.

Zmiany objęły także Zbożowego Rynku. Drogowcy otworzyli nową jezdnię na Zbożowym Rynku (po stronie ul. Długiej). Ruch na niej będzie odbywał się jednokierunkowo. W kolejnych dniach planowane jest rozpoczęcie prac na drugiej części ulicy (od strony Wiatrakowej) i na nowym rondzie Bernardyńskim. – Na połączeniu ulic Bernardyńskiej, Zbożowego Rynku i Kujawskiej nadal obowiązywać będzie łamane pierwszeństwo. Warto w tym miejscu zachować szczególną ostrożność – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT ZMIAN W ORGANIZACJI RUCHU NA ZBOŻOWYM RYNKU

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lok_Pat
Lok_Pat
8 miesięcy temu

Utrudnienie to dopiero będzie jak oddadzą inwestycję. Korki powiększą się o dodatkowe pojazdy szynowe. Inwestycja w stylu stadionu Polonii. Pieniądze współczesne, rozwiązania a’la lata 80 ubiegłego stulecia.
Brawo Ratusz:)

Powiązane treści