Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w rejonie Zbożowego Rynku. Ulica Długa wraca w nowej odsłonie

Dodano: 20.08.2020 | 14:14

Na zdjęciu: Na ul. Długiej kończą się prace związane z budową nowej nawierzchni na jezdni i miejscach parkingowych.

Fot. mat. ZDMiKP

W najbliższych dniach czekają nas zmiany w organizacji ruchu w rejonie Zbożowego Rynku. Niedługo ma zostać otwarty dla kierowców zmodernizowany odcinek ul. Długiej.

Jeszcze w tym tygodniu drogowcy planują otworzyć nową jezdnię na Zbożowym Runku (po stronie ul. Długiej). Ruch na niej będzie odbywał się jednokierunkowo. W kolejnych dniach planowane jest rozpoczęcie prac na drugiej części ulicy (od strony Wiatrakowej) i na nowym rondzie Bernardyńskim. – Na połączeniu ulic Bernardyńskiej, Zbożowego Rynku i Kujawskiej nadal obowiązywać będzie łamane pierwszeństwo. Warto w tym miejscu zachować szczególną ostrożność – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

W ramach kolejnego etapu prac mają zostać wykonane nowa konstrukcja jezdni i płynne połączenie buspasa na Wałach Jagiellońskich z zatoką autobusową. Dobudowana zostanie też infrastruktura dla rowerzystów, która połączy kontrapas na ul. Wiatrakowej z przejazdami rowerowymi przy rondzie Bernardyńskim. Przebudowane chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt.

Czytaj także: Jak przejść najkrótszą drogą przez Śródmieście?

Do końca sierpnia planowane jest natomiast przywrócenie ruchu pojazdów na modernizowanym odcinku ul. Długiej, gdzie kończą się prace związane z budową nawierzchni jezdni i miejsc parkingowych. Przypomnijmy, że zlikwidowany zostanie wjazd w ul. Długą od strony Zbożowego Rynku. Ulica będzie w tym miejscu dwukierunkowa, a wjazd w nią będzie możliwy od strony ul. Pod Blankami i placu Kościeleckich. W najbliższych tygodniach kontynuowane będą prace związane z układaniem chodników na ul. Długiej, Zbożowym Rynku i na dojściu do ronda Bernardyńskiego.

Prace wykonywane są także  w rejonie ułożonego już torowiska – trwa między innymi montaż elementów do podwieszania trakcji i peronów tramwajowych. W obrębie ronda Kujawskiego kontynuowane są prace ziemne i brukarskie przy południowej części skrzyżowania (od strony stacji benzynowej). Prowadzone są też dalsze roboty przy nawierzchni i chodnikach na ul. Solskiego i Chołoniewskiego.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
3 lat temu

jak zwykle zdmikp tak modernizuje aby potem utrudnić życie mieszkańcom…czyli jadąc autem z wyzyn np na Grodzka trzeba będzie odjeżdżać wiecznie akorkowane rondo jagiellonow….bo jakis baran z zdmikp wymyślił ze dluga bedzie ulica slepa…..gratuluje debilizmu

DMK
DMK
3 lat temu

Sebastian,czytaj ze zrozumieniem.Dojedziesz od ul.Pod Blankami,to tylko kilkadziesiąt metrów dalej od dotychczasowego wjazdu w ul.Dlugą. Będzie bezpieczniej dla pieszych i pozwoli w przyszłości połączyć to miejsce bezpośrednio z placem kościeleckich zgodnie z mpzp.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Standardowo remont w okolicy starego rynku. Co ze Smukałą, Opławcem, Piaskami, Jachcicami?
A zapomniałem brak odbioru odpadów..

Sebastian
Sebastian
3 lat temu

DMK ..o jakiej ulicy pod Blankami piszesz???bo przecież jest zakaz ruchu na Długiej! Chyba ze masz jakieś info ze Dluga bedzie dostępna dla ruchu..

Sebastian
Sebastian
3 lat temu

Fakt napisali ze od pod Blankami….a to waska ulica jednokierunkowa….wiec musza na niej odwrócić ruch….a to z kolei oznacza ze z placu koscieleckich nie dojedziemy do parkingu wielopoziomowego.. . ..to jaki w tym wszystkim sens????

Kris
Kris
3 lat temu

@Sebastian Torzewski – wg mnie źle rozumujesz.
Aktualnie ruch jest puszczony od wjazdu przy parking wielopoziomowym Długą – i w ten sposób dojedziesz do ul. Grodzkiej. Wg mnie zostanie to utrzymane w ten sam sposób – zatem ul. Długą i następnie będzie można dojechać do jej końca (przecinając Pod Blankami), z kolei dojazd do parkingu wielopoziomowego (od strony Pl. Kościeleckich) nadal będzie się odbywał ul. Pod Blankami.
Autor komunikatu wg mnie źle to wytłumaczył.

Marek
Marek
3 lat temu

Urzędnik to jest szkodnik który szkodzi społeczeństwu. Nie produkcje PKB, nie rozwija nie pomaga nie jest po stronie obywatela. Komu przeszkadzał zjazd od Zbożowego rynku w Długą.