Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w rejonie Zbożowego Rynku. Ulica Długa wraca w nowej odsłonie
długa - zdmikp
20.08.2020 | 14:14

Zmiany w rejonie Zbożowego Rynku. Ulica Długa wraca w nowej odsłonie

Na zdjęciu: Na ul. Długiej kończą się prace związane z budową nowej nawierzchni na jezdni i miejscach parkingowych.

Fot. mat. ZDMiKP

W najbliższych dniach czekają nas zmiany w organizacji ruchu w rejonie Zbożowego Rynku. Niedługo ma zostać otwarty dla kierowców zmodernizowany odcinek ul. Długiej.

Jeszcze w tym tygodniu drogowcy planują otworzyć nową jezdnię na Zbożowym Runku (po stronie ul. Długiej). Ruch na niej będzie odbywał się jednokierunkowo. W kolejnych dniach planowane jest rozpoczęcie prac na drugiej części ulicy (od strony Wiatrakowej) i na nowym rondzie Bernardyńskim. – Na połączeniu ulic Bernardyńskiej, Zbożowego Rynku i Kujawskiej nadal obowiązywać będzie łamane pierwszeństwo. Warto w tym miejscu zachować szczególną ostrożność – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

W ramach kolejnego etapu prac mają zostać wykonane nowa konstrukcja jezdni i płynne połączenie buspasa na Wałach Jagiellońskich z zatoką autobusową. Dobudowana zostanie też infrastruktura dla rowerzystów, która połączy kontrapas na ul. Wiatrakowej z przejazdami rowerowymi przy rondzie Bernardyńskim. Przebudowane chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt.

Czytaj także: Jak przejść najkrótszą drogą przez Śródmieście?

Do końca sierpnia planowane jest natomiast przywrócenie ruchu pojazdów na modernizowanym odcinku ul. Długiej, gdzie kończą się prace związane z budową nawierzchni jezdni i miejsc parkingowych. Przypomnijmy, że zlikwidowany zostanie wjazd w ul. Długą od strony Zbożowego Rynku. Ulica będzie w tym miejscu dwukierunkowa, a wjazd w nią będzie możliwy od strony ul. Pod Blankami i placu Kościeleckich. W najbliższych tygodniach kontynuowane będą prace związane z układaniem chodników na ul. Długiej, Zbożowym Rynku i na dojściu do ronda Bernardyńskiego.

Prace wykonywane są także  w rejonie ułożonego już torowiska – trwa między innymi montaż elementów do podwieszania trakcji i peronów tramwajowych. W obrębie ronda Kujawskiego kontynuowane są prace ziemne i brukarskie przy południowej części skrzyżowania (od strony stacji benzynowej). Prowadzone są też dalsze roboty przy nawierzchni i chodnikach na ul. Solskiego i Chołoniewskiego.

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarekKrisSebastianmieszkaniecDMK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

jak zwykle zdmikp tak modernizuje aby potem utrudnić życie mieszkańcom…czyli jadąc autem z wyzyn np na Grodzka trzeba będzie odjeżdżać wiecznie akorkowane rondo jagiellonow….bo jakis baran z zdmikp wymyślił ze dluga bedzie ulica slepa…..gratuluje debilizmu

DMK
Gość
DMK

Sebastian,czytaj ze zrozumieniem.Dojedziesz od ul.Pod Blankami,to tylko kilkadziesiąt metrów dalej od dotychczasowego wjazdu w ul.Dlugą. Będzie bezpieczniej dla pieszych i pozwoli w przyszłości połączyć to miejsce bezpośrednio z placem kościeleckich zgodnie z mpzp.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Standardowo remont w okolicy starego rynku. Co ze Smukałą, Opławcem, Piaskami, Jachcicami?
A zapomniałem brak odbioru odpadów..

Sebastian
Gość
Sebastian

DMK ..o jakiej ulicy pod Blankami piszesz???bo przecież jest zakaz ruchu na Długiej! Chyba ze masz jakieś info ze Dluga bedzie dostępna dla ruchu..

Sebastian
Gość
Sebastian

Fakt napisali ze od pod Blankami….a to waska ulica jednokierunkowa….wiec musza na niej odwrócić ruch….a to z kolei oznacza ze z placu koscieleckich nie dojedziemy do parkingu wielopoziomowego.. . ..to jaki w tym wszystkim sens????

Kris
Gość
Kris

@Sebastian – wg mnie źle rozumujesz.
Aktualnie ruch jest puszczony od wjazdu przy parking wielopoziomowym Długą – i w ten sposób dojedziesz do ul. Grodzkiej. Wg mnie zostanie to utrzymane w ten sam sposób – zatem ul. Długą i następnie będzie można dojechać do jej końca (przecinając Pod Blankami), z kolei dojazd do parkingu wielopoziomowego (od strony Pl. Kościeleckich) nadal będzie się odbywał ul. Pod Blankami.
Autor komunikatu wg mnie źle to wytłumaczył.

Marek
Gość
Marek

Urzędnik to jest szkodnik który szkodzi społeczeństwu. Nie produkcje PKB, nie rozwija nie pomaga nie jest po stronie obywatela. Komu przeszkadzał zjazd od Zbożowego rynku w Długą.

Powiązane treści