Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne zmiany w żużlowej Polonii. Nowy prezes stanie się właścicielem klubu

Dodano: 13.12.2018 | 17:27
Jerzy Kanclerz

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz jest prezesem żużlowej Polonii. Niebawem stanie się także właścicielem klubu.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Po trzech latach prezesowania Władysław Gollob sprzedaje swoje udziały w Polonii obecnemu prezesowi Polonii. – W ciągu miesiąca ta sprawa zostanie zrealizowana – mówi Jerzy Kanclerz.

81-letni Gollob kilka tygodni temu podczas specjalnej konferencji prasowej poinformował dziennikarzy, że ustępuje ze stanowiska prezesa klubu. Tę funkcję Gollob piastował od 2015 roku, kiedy to odkupił udziały w klubie, wygrywając m.in. z Andreasem Jonssonem (byłym żużlowcem Polonii) czy ludźmi związanymi z toruńską firmą One Sport (organizatorami cyklu Speedway Best Pairs Cup czy indywidualnych mistrzostw Europy). Jego następcą został Jerzy Kanclerz, co nie było tajemnicą, bowiem obaj panowie ze sobą w ostatnich miesiącach ściśle współpracowali. Teraz to właśnie na barkach Kanclerza (w zeszłym sezonie był menedżerem klubu) stanie zarządzanie klubem występującym w rozgrywkach Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi).

– Nie ma jeszcze podpisów pod tą umową, natomiast Władysław Gollob się zdecydował na sprzedaż udziałów w Polonii – mówi nam Kanclerz. I przyznaje, że obaj panowie są już w tej sprawie niemalże w stu procentach dogadani, ale do realizacji stoją jeszcze wymogi notarialne. Z ust Kanclerza pada deklaracja: – W ciągu miesiąca ta sprawa zostanie zrealizowana. 

Kanclerz potwierdza nam również, że nowym zawodnikiem klubu został młodzieżowiec Marcel Studziński, który został wypożyczony z występującej w PGE Ekstralidze Cash Broker Stali Gorzów. – Udało nam się porozumieć pomiędzy prezesami klubów (Jerzy Kanclerz i Ireneusz M. Zmora – dop. red.), wypożyczenie obowiązywać będzie przez cały sezon, choć na razie Marcel jeszcze nie złożył podpisu pod umową – podkreśla prezes klubu. Dodaje, że to nie koniec wzmocnień. Drużynę na zasadzie tzw. „gościa” ma wzmocnić jeszcze jeden zawodnik. – Rozmawiam z takim żużlowcem. Będzie to Polak, startujący jako senior w drużynie PGE Ekstraligi – tajemniczo zdradza Kanclerz.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rozbiórka trybuny na stadionie Polonii. Znów nie wyłoniono wykonawcy robót


To nie koniec informacji ze Sportowej 2. Żużlowa Polonia otrzymała niedawno warunkową licencję na starty w II lidze. Powodem takiej decyzji komisji licencyjnej przy Polskim Związku Motorowym jest brak homologacji na bandę pneumatyczną na stadionie Polonii. – Złożyłem już pismo do prezydenta Bydgoszczy z prośbą o pomoc przy zakupie nowej bandy. Mowa o 49 panelach i 6 dmuchawach, a to koszt około 200 tysięcy złotych – informuje Jerzy Kanclerz. Jeżeli tylko taki zakup zostanie dokonany, to wtedy do zespołu licencyjnego klub dołączy pismo z informacją o zakupie band i jej nowej homologacji. Obecne panele od Tony’ego Briggsa Polonia zakupiła w 2013 roku (ich homologacja była na okres pięciu lat). Przy zakupie nowych paneli, homologacja jest ważna na siedem lat z opcją jej przedłużenia o kolejne trzy lata.

Szymon Fiałkowski