Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny bydgoski budynek w remoncie. Ma on ponad sto lat

Dodano: 12.04.2023 | 12:15

Na zdjęciu: Trwa remont kolejnej kamienicy w Bydgoszczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa remont kolejnego bydgoskiego budynku. Został on wybudowany ponad sto lat temu.

Rozpoczął się remont kamienicy znajdującej się przy ul. 20 stycznia 1920 roku pod nr 25. Budynek powstał na planie litery “L” ok. 1908 roku. Zaprojektował ją Johannes Cornelius, którego budynki stoją do dziś także przy ulicach K. Chodkiewicza czy placu J. Weyssenhoffa.

Remontowana kamienica składa się z czterech kondygnacji i użytkowego poddasza. Południowa część budynku jest nieco wyższa. Od strony frontowej znajduje się półkolisty ryzalit, który na wysokości trzeciego piętra przechodzi w balkon. Natomiast na drugim piętrze znajdują się loggie.

Budynek pokryty jest wielospadowym dachem, w którym znalazły się lukarny. Natomiast przed budynkiem znajduje się przedogród. Sąsiednie kamienice, o numerach 23 i 27, zostały wyremontowane w poprzednich latach.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
5 miesięcy temu

Co to za remont? Ani budynek nie ocieplony styropianem. Tylko nowy tynk położony. Remont zrobiony od ulicy, od podwórka nie ruszone, podobnie klatka schodowa. Po co te zagrzybiale kamienice remontować szkoda pieniędzy. Burzyć i budować nowe kamienice na wzór tych stulatków