Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny etap prac na Toruńskiej. Od dziś spore zmiany w ruchu tramwajów!

Dodano: 03.08.2023 | 09:09

Na zdjęciu: W ten piątek linia nr 7 (tak jak i 8) nie będzie kursować do zajezdni Toruńska.

Fot. Szymon Fiałkowski

Z powodu kolejnych prac torowych na Toruńskiej, od jutrzejszego popołudnia wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji tramwajowej.

Jak niedawno przekazywaliśmy, firma Trakcja (wykonawca nowych mostów nad Brdą przy Kazimierza Wielkiego), po dokonaniu zmian przy ulicy Perłowej planowała przełożenie ruchu na torowisku wzdłuż Toruńskiej przy moście Kazimierza Wielkiego. Wykonanie tych prac pozwoli bowiem rozpocząć roboty na torowisku ul. Toruńskiej od strony rzeki oraz budowę rozjazdów w kierunku nowego mostu tramwajowego.

ZDMiKP przekazuje, że powyższe zmiany nastąpią w przeciągu najbliższych dni. Od czwartku, 3 sierpnia od godziny 18:00 do niedzieli, 6 sierpnia (do końca dnia) zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. W czwartkowe popołudnie tramwaje linii nr 6, 7 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś.


ZOBACZ TAKŻE: Próby obciążeniowe na nowym bydgoskim wiadukcie [ZDJĘCIA]


W piątek, 4 sierpnia tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast linia nr 7 zostanie skierowana na trasę zmienioną z Łoskonia do Babiej Wsi – czytamy w komunikacji zarządu dróg. Podczas najbliższego weekendu 6 i 8 nadal będą kursować do Babiej Wsi, nie będzie natomiast przejazdów zabytkowym tramwajem na linii H.

Na czas zmian uruchomiona zostanie linia zastępcza ZaT w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) — Łęgnowo (pętla). Ponadto, dla linii nr 59 zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek rondo Toruńskie zlokalizowany za zatoką autobusową.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments