Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
20C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny kontrakt w siatkarskim Pałacu. Prezes zapowiada trzy nowe zawodniczki
Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź_ Patrycja Polak-Balmas - Agata Babicz, Małgorzata Śmieszek_ SF
05.06.2019 | 12:27

Kolejny kontrakt w siatkarskim Pałacu. Prezes zapowiada trzy nowe zawodniczki

Klub z Bydgoszczy o nowym kontrakcie poinformował w środowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Patrycja Polak-Balmas jest szóstą zawodniczką, która przedłużyła kontrakt z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Nie ma dnia, w którym przedstawiciele Banku Pocztowego Pałacu nie informowaliby o nowym kontrakcie w drużynie. W środę przekazali informację o szóstej zawodniczce w składzie na sezon 2019/2020.

Jest nią przyjmująca Patrycja Polak-Balmas, która wróciła do Bydgoszczy w minionym sezonie i była jedną z liderek drużyny, która ukończyła zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet na szóstym miejscu. – Jestem zadowolony z postawy Patrycji w minionym sezonie – mówi prezes Pałacu Piotr Makowski. – To doświadczona zawodniczka, która pokazała, że może być przydatna dla zespołu nie tylko na jednej pozycji – dodaje. Przypomnijmy, że Polak-Balmas grała zarówno na pozycji atakującej, jak i przyjmującej.

Wcześniej kontraktami z Pałacem związały się rozgrywająca Magdalena Mazurek, przyjmująca Ewelina Krzywicka, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska oraz libero Monika Jagła. Wiadomo też, że w sezonie 2019/2020 drużynę nadal prowadzić będzie Piotr Matela.

Tymczasem prezes Pałacu Piotr Makowski mówił na niedawnym posiedzeniu miejskiej komisji sportu o planach drużyny. – Dojdą trzy nowe zawodniczki. Myślę, że będziemy mieć bardzo podobny zespół – precyzuje. Jak mówi, niebawem decyzję co do swojej przyszłości zawodniczej podejmie Joanna Kuligowska, która obecnie ma problemy zdrowotne, zaś atakująca Tamara Gałucha ma plany związane z powiększeniem rodziny. – Musimy pozyskać nowe siatkarki i mogą to być zawodniczki z zagranicy – dodaje. Makowski zaznacza, że teraz jest newralgiczny moment, bo klub musi podpisywać nowe kontrakty, a co za tym idzie włodarze Pałacu muszą wiedzieć – jak mówi Makowski – na jakie ryzyko w transferach szósty zespół minionego sezonu LSK może sobie pozwolić, bo rynek zawodniczek jest trudny.

Dla prezesa Pałacu ważna jest kwestia budżetu. – Gdybym miał budżet w wysokości 3 milionów złotych, to mógłbym powalczyć o coś więcej. To co zrobiliśmy w minionym sezonie jest ponad stan – kończy Makowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści