Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny sądowy pozew przeciwko Polonii. Tym razem chodzi o korzystanie z muzyki

Dodano: 24.08.2018 | 11:06

Kolejną rozprawę w tej sprawie bydgoski sąd wyznaczył na 5 września.

Na zdjęciu: Kolejna sprawa przeciwko żużlowej Polonii znalazła swój finał w sądzie.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Żużlowa Polonia dopiero co wygrała sądowy spór o pieniądze z Amerykaninem Gregiem Hancockiem, a już musi mierzyć się z kolejną sprawą, której finał znajduje miejsce na wokandzie.

Jak udało nam się ustalić, tym razem żużlowy klub został pozwany do sądu przez Związek Artystów i Kompozytorów Scenicznych. Prezes Polonii Władysław Gollob tłumaczy, że ZAiKS domaga się zapłaty około 10 tysięcy złotych.

Chodzi o zawarcie przez poprzedni zarząd klubu umowy  na korzystanie z utworów muzycznych podczas spotkań ligowych. Umowa została zawarta w 2012 roku, a związek chce, by klub zapłacił kwotę za lata 2012-2015. – Ja z tą sprawą nie mam nic wspólnego, dopiero pod koniec 2015 przejąłem rządy w Polonii – przypomina 81-letni prezes klubu z ul. Sportowej.

O całą sprawę próbowaliśmy zapytać również przedstawicieli ZAiKS. Ci nie chcieli z nami rozmawiać, jedynie enigmatycznie odpowiedzieli, że całą sprawę nadal będą próbowali rozwiązać z włodarzami Polonii na drodze negocjacji.

Spór trafił jednak na wokandę bydgoskiego Sądu Okręgowego. Kolejne posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w środę, 5 września. I być może wówczas sąd podejmie decyzję, czy związkowi te pieniądze się należą.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu sąd drugiej instancji podtrzymał pierwszy wyrok w sprawie sporu, jaki z klubem miał Amerykanin Greg Hancock. Uczestnik cyklu Grand Prix domagał się od klubu z ul. Sportowej zapłaty ponad 300 tysięcy złotych za starty w barwach klubu z gryfem na plastronie w sezonie 2013, kiedy Polonia ścigała się w ekstralidze, ale sam Hancock w pewnym momencie został od startów odsunięty. Sąd uznał, że klub nie musi Hancockowi tych pieniędzy wypłacać.

Szymon Fiałkowski