Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny weekend bez tramwajów na Kujawskiej. „To już ostatnie prace”
16.06.2021 | 09:40

Kolejny weekend bez tramwajów na Kujawskiej. „To już ostatnie prace”

Na zdjęciu: Torowisko w ciągu ulicy Kujawskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Nadchodzący weekend (19-20 czerwca) ponownie upłynie pod znakiem wstrzymania ruchu tramwajowego na ulicy Kujawskiej. ZDMiKP informuje, że z uwagi na wykonanie ostatnich prac w sobotę i niedzielę trasa będzie wyłączona z użytkowania.

Na ulicy Kujawskiej trwają ostatnie prace związane z jej rozbudową. W ich ramach konieczne jest czasowe wyłączenie z ruchu torowiska tramwajowego. Pierwsze z nich miało miejsce w miniony weekend (12-13 czerwca), a kolejne nastąpi w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 19 i 20 czerwca.
Zmiany w komunikacji miejskiej będą identyczne, jak tydzień wcześniej: linie tramwajowe nr 2 i 9 zostaną skierowane zostaną od ronda Jagiellonów ulicą Jagiellońską, mostem Pomorskim, Toruńską i Perłową do węzła Szarych Szeregów, gdzie powrócą na normalną trasę. Linia nr 11 zostanie natomiast zawieszona. Na odcinku Kapuściska – rondo Jagiellonów (przez Wojska Polskiego, rondo Kujawskie, Kujawską, rondo Bernardyńskie i Bernardyńską) uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza „Za T” kursująca z częstotliwością co około 15 minut. Bilety jednorazowe i okresowe z linii 2,9 i 11 będą honorowane w autobusowej komunikacji zastępczej – podobnie bilety skasowane w autobusie będą honorowane na dalszej trasie linii 2 i 9.

ZDMiKP podkreśla, że weekendowe prace będą musiały być prowadzone również w godzinach wieczornych i nocnych. – Dzięki takim działaniom już w poniedziałek torowisko na ul. Kujawskiej będzie mogło zostać ponownie udostępnione do ruchu – czytamy w komunikacie drogowców. Warto dodać, że od poniedziałku, 14 czerwca do soboty, 19 czerwca w godzinach nocnych trwają roboty drogowe na przejazdach torowo-drogowych zlokalizowanych na rondach Bernardyńskim i Kujawskim, które mogą generować duży poziom hałasu oraz utrudnienia w ruchu.


CZYTAJ TAKŻE: Koniec zwężenia na Wiaduktach Warszawskich. Wprowadzono nową organizację ruchu


Po wykonaniu powyższych prac, do wykonania zostanie już tylko oznakowanie poziome. Włączona zostanie także sygnalizacja na obu rondach. Nadal kontynuowane są nasadzenia zieleni, choć jak informował zarząd dróg niektóre drzewa przy rondzie Kujawskim „nie przyjęły się”. – Zleciliśmy wykonawcy ponowne nasadzenia oraz przypomnieliśmy o bezwzględnym obowiązku podlewania oraz dbania o młode drzewa i zieleń, sadzone w obrębie całej inwestycji. Ponowne nasadzenia wykonawca będzie musiał przeprowadzić już na swój koszt – czytamy w komunikacie drogowców. Interwencję w tej sprawie podejmuje stowarzyszenie Monitoring Obywatelski Drzew MODrzew – jak wyliczyli jego członkowie, wśród nasadzonych platanów klonolistnych, aż 20 ma suche liście, a trzy z czterech kasztanowców nie zaadaptowały się dobrze w nowym miejscu.

Napisaliśmy w tej sprawie do urzędu miasta. Pytamy, jak weryfikuje się stosowanie wytycznych sadzenia i pielęgnacji drzew na terenach będących własnością Miasta Bydgoszcz i Skarbu Państwa we władaniu Miasta Bydgoszcz, jak weryfikuje się częstotliwość podlewania i co z pozostałymi z 600 zaplanowanych do nasadzenia drzew – informuje organizacja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wasyl
Wasyl
1 miesiąc temu

Brawo MoDrzew!!! Pilnować tych nieudaczników z ZDMiKP

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Ciekawe kiedy znikną słupki z wyasfaltowanych pasów utrudniających ruch i korki (Wojska.Kujawska.Solskiego.)

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

1.07.2021 Światła nie włączone a słupki powodujące korki stoją dalej.

Powiązane treści