Bydgoszcz
17C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 17 • L 16
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejny wysyp mandatów w Bydgoszczy. Jeden z kierowców prawie spowodował wypadek na oczach policjantów!
10.10.2019 | 18:51

Kolejny wysyp mandatów w Bydgoszczy. Jeden z kierowców prawie spowodował wypadek na oczach policjantów!

Policja sprawdzała zachowania kierowców na kolejnym skrzyżowaniu. Efekty - niestety podobne do tych z wcześniejszych akcji.

Na zdjęciu: Jeden z kierowców niemal doprowadził w czwartek do zderzenia z innym pojazdem. Za nierozważną jazdę został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Fot. KWP Bydgoszcz

W czwartkowe przedpołudnie bydgoscy policjanci kolejny raz monitorowali zachowania kierowców. Tym razem – przy skrzyżowaniu Armii Krajowej z ulicą Zamczysko.

Każda kolejna akcja funkcjonariuszy „drogówki”, mimo że trwa zazwyczaj jedynie kilkadziesiąt minut, przynosi mało optymistyczne wnioski. Kierowcy nagminnie łamią przepisy, stwarzając przy tym niejednokrotnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zarówno w przypadku wcześniejszej akcji na rondzie Toruńskim czy Fordońskim mundurowi wystawili po kilka mandatów za zignorowanie czerwonego światła.

Sytuacja, z która zetknęli się jednak w czwartek, 10 października na trasie z Osielska do Bydgoszczy, przebiła jednak wcześniejsze doświadczenia policjantów posiłkujących się mobilnym centrum monitoringu. Jak relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, jeden z kierowców nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i był bliski doprowadzenia do zderzenia. – Kierowca białego peugeota musiał zareagować po tym, jak jadący przed nim pojazd zaczął hamować z powodu zmieniających się świateł. Zrobił to jednak zbyt późno, odbił w lewo i zjechał na przeciwny pas ruchu – opisuje Słomski.

Nierozważne zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu. Już po chwili jeden z policjantów obserwujących zdarzenie na monitorze, podszedł do kierowcy, nakazując mu zjazd z drogi. – Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Otrzymał również sześć punktów karnych za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje kom. Słomski.

Nie było to jedyne wykroczenie, które zarejestrowali funkcjonariusze w czwartkowe przedpołudnie. Łącznie wychwycili ich sześć, z czego pięć dotyczyło niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej. Niezdyscyplinowanych kierujących rozliczał patrol, który znajdował się kilkaset metrów od skrzyżowania. – Wszyscy zostali ukarani mandatami – mówi Słomski.

Policjanci jeszcze raz podkreślają, że wjazd na czerwonym świetle może przyczynić się do wypadków i ich tragicznego finału. Zwłaszcza na ruchliwych arteriach, a taką jest aleja Armii Krajowej. – Trzeba pamiętać, że już żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Przepisy dopuszczają możliwość przejazdu jedynie wówczas, gdy samochód znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie jest w stanie zahamować bez stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu – podsumowuje Przemysław Słomski.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści