Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKomunalnik wyrzucony z obsługi bydgoskiego Śródmieścia i Bielaw. Co jeszcze zmienia porozumienie miasta i spółki z Dolnego Śląska?
24.07.2020 | 12:30

Komunalnik wyrzucony z obsługi bydgoskiego Śródmieścia i Bielaw. Co jeszcze zmienia porozumienie miasta i spółki z Dolnego Śląska?

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl


Zdjęcia: Szymon Fiałkowski / Błażej Bembnista

W czwartek, 23 lipca po ponad stu dniach naznaczonej wieloma kontrowersjami współpracy miasta z Komunalnikiem ogłoszono pierwsze twarde decyzje w sprawie dalszych losów dolnośląskiej spółki na terenie Bydgoszczy. Co i kiedy zmieni się dla mieszkańców sektorów obsługiwanych przez tę firmę?

Jak udało nam się ustalić, w środę, 22 lipca podpisane zostało porozumienie, na mocy którego od 1 września Komunalnik nie będzie już obsługiwał sektora IV obejmującego Śródmieście, Bocianowo i Bielawy. W dokumencie, do którego dotarliśmy, zawarto również szereg innych zmian, które – jak deklarują władze miasta – mają poprawić sytuację związaną z odbiorem odpadów. Dotyczy to między innymi czasu na realizację reklamacji.

Od 1 września w sektorze śródmiejskim za wywóz śmieci ma odpowiadać nowy operator. Wszystko wskazuje na to, że przez kilka tygodni – aż do rozstrzygnięcia przetargu – będzie to firma wybrana w trybie z tzw. wolnej ręki.

Wszystkie kluczowe elementy porozumienia na linii urząd miasta – Komunalnik prezentujemy na kolejnych podstronach powyżej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści