Bydgoszcz
7C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Nd
7C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKomunikacja miejska kończy wakacje. Wracają szkolne rozkłady jazdy
Autobus-52-komunikacja-Myślęcinek-1200x800-JW
24.08.2016 | 08:37

Komunikacja miejska kończy wakacje. Wracają szkolne rozkłady jazdy

Od 1 września niektóre autobusy będą jeździć o innych godzinach.

Na zdjęciu: Od 1 września linia 52 ponownie będzie realizować kursy dedykowane dniom nauki szkolnej.

Fot. Justyna Wróblewska

Za nieco ponad dwa tygodnie uczniowie wrócą do nauki, a pasażerowie komunikacji miejskiej, przeglądając rozkłady jazdy, ponownie skierują wzrok na rubrykę dotyczącą dni szkolnych.

Do zmian w komunikacji miejskiej dochodziło już w ostatnich tygodniach. 13 sierpnia, dzięki szybszemu niż planowano zakończeniu remontu ronda Toruńskiego, tramwaje linii nr 2 i 6 wróciły na trasę przez Babią Wieś, a po finiszu prac torowych w pobliżu zajezdni przy ul. Toruńskiej linie 6 i 9 ponownie jeżdżą do Łęgnowa. Roboty przy ul. Toruńskiej przeniosły się za to na jezdnię, co spowodowało korekty na trasach autobusów linii nocnych 31N i 36N.

Wraz z początkiem roku szkolnego dojdzie do następnych korekt. Autobusy linii nr 52, 53, 54, 57, 64, 65, 68, 69, 73, 76, 79, 80, 83, 89, 92 i 94 wrócą do tradycyjnych rozkładów jazdy, zaś wybrane kursy linii 59 będą obsługiwane przez pojazdy przegubowe. Zmiany dotyczyć będą także tramwajów – na niektóre połączenia linii nr 1 i 4 wysyłane będą dwa wagony. Nowością będzie za to przystanek Toruńska-Spokojna, który pojawi się na trasie autobusów linii numer 76 zmierzających w kierunku Łęgnowa.

Koniec okresu wakacyjnego wiążę się też z końcem linii sezonowych i turystycznych. Pierwszy weekend września będzie ostatnią okazją, aby linią nr 99 udać się nad Jezioro Jezuickie. Podobnie jak przed rokiem autobusy wożące pasażerów na plażę w Chmielnikach cieszyły się w te wakacje dużą popularnością, a ZDMiKP co weekend musiał być przygotowany na zadysponowanie dodatkowych pojazdów.

Zobacz też: Pociągi pojadą inaczej. Zmiana rozkładu jazdy od 4 września


Powiązane treści