Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKoncert i nasadzenie dębu. Zespół Szkół Muzycznych świętuje 30. rocznicę nadania imienia Artura Rubinsteina
zespół szkol muzycznych
01.11.2021 | 14:56

Koncert i nasadzenie dębu. Zespół Szkół Muzycznych świętuje 30. rocznicę nadania imienia Artura Rubinsteina

Na zdjęciu: Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy mieści się w budynku przy ulicy Andrzeja Szwalbego 1.

Fot. Pit1233/Wikimedia Commons/archiwum

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy obchodzi 30-lecie nadania szkole imienia wybitnego pianisty. Z tej okazji w dniach 3-4 listopada odbędą się koncerty, projekty uczniowskie oraz nasadzenie dębu przed budynkiem przy ulicy Andrzeja Szwalbego 1. 

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy istnieje już 95 lat – w 1925 roku został założony Miejski Instytut Muzyczny, który z biegiem lat wyewoluował w PZSM. Od 4 listopada 1991 roku jego patronem jest wybitny pianista Artur Rubinstein – z okazji 30. rocznicy tego wydarzenia szkoła organizuje uroczystości jubileuszowe pod patronatem honorowym córki pianisty Ewy Rubinstein, wojewody Mikołaja Bogdanowicza i prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
Uroczysty koncert odbędzie się w środę, 3 listopada o godzinie 17:00 w Filharmonii Pomorskiej. – Usłyszymy dzieła z różnych epok zaprezentowane przez zespoły kameralne, chóry i orkiestry Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Podczas koncertu przedstawiony zostanie także film o Arturze Rubinsteinie, a także wystawa portretów wybitnego pianisty „Impresje Rubinsteina” przygotowana przez uczniów Liceum Plastycznego w Bydgoszczy – informuje dr Joanna Derenda-Łukasik, dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Środowy koncert będzie także okazją do świętowania jubileuszów 5-lecia inauguracji Ogólnopolskiego Centrum Kształcenia i Promocji „Muzyczne Partnerstwo” oraz 30-lecia Fundacji na rzecz młodzieży muzykującej „Viva- Musica”. – Wszystkie te formy współpracują ze szkołą muzyczną w Bydgoszczy od wielu lat – dodaje Derenda-Łukasik.

Obchodom jubileuszowym towarzyszyć będą także wydarzenia związane z dniem patrona szkoły, a także Koncert Zaduszkowy w wykonaniu Pedagogów-Artystów, który będzie miał miejsce w czwartek 4 listopada w Auli Świętego Jana Pawła II przy ul. Gdańskiej 71a w Bydgoszczy. – Młodzież naszej szkoły będzie miała także możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie kompozytorskim, multimedialnym oraz plastycznym przygotowanych przez nauczycieli, a nawiązujących do Artura Rubinsteina – podkreśla dyrektor placówki.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Profesorskie zagranie w sprawie Nowomazowieckiej. Kamienica przeznaczona do wyburzenia może zostać zabytkiem


Ponadto, 4 listopada o godz. 12:00, przed budynkiem szkoły przy ulicy Andrzeja Szwalbego 1 nasadzone zostanie Drzewo Artura Rubinsteina, które ma być trwały upamiętnieniem 30-lecia nadania szkole imienia tego wybitnego pianisty i artysty. Wcześniej, bo od 9:30 do 11:30 uczniowie będą brali udział w projekcie Dzień Patrona w salach lekcyjnych i w Auli PZSM.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści