Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeKończy się budowa drogi rowerowej pod Bydgoszczą [ZDJĘCIA]
05.08.2021 | 11:08

Kończy się budowa drogi rowerowej pod Bydgoszczą [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trzykilometrowy odcinek drogi dla rowerów powstaje przy drodze wojewódzkiej nr 394 pomiędzy Solcem Kujawskim a Otorowem.

Fot. ZDW Bydgoszcz

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 394 kończy się budowa trzykilometrowej drogi rowerowej pomiędzy Solcem Kujawskim i Otorowem. Połączy ona istniejące ścieżki na terenie Solca oraz odcinek biegnący przez Otorowo wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Bydgoszczy.

Droga dla rowerów powstaje po południowej stronie drogi wojewódzkiej nr 394. – W Otorowie łączy się z droga wybudowaną kilka lat wcześniej przez powiat bydgoski. Można nią dotrzeć do granic miasta Bydgoszczy. W Solcu Kujawskim z wykorzystaniem lokalnych ulic, będzie nią można bezpiecznie dotrzeć do ronda burmistrza A. Nawrockiego, które jest częścią drogi wojewódzkiej nr 249 – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Sześć wariantów obwodnicy Białych Błot. Do czasu jej budowy na Szubińskiej powstanie kładka dla pieszych?


Projekt budowy drogi rowerowej realizowany jest w partnerstwie samorządowym. Inwestorem jest gmina Solec Kujawski. Wartość przedsięwzięcia to prawie 4 miliony złotych, z czego 1,4 miliona to dofinansowanie z środków unijnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mart
Mart
1 miesiąc temu

Czy teraz wszędzie muszą ustawiać te żółte barierki? przed czym one maja chronić i kogo? Chyba tylko portfele skorumpowanych urzędników i wykonawców.

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Tak się składa, że akurat tutaj jest dość stroma skarpa i te barierki jak najbardziej mają sens.

Powiązane treści