Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKoniec przyjmowania zgłoszeń na stanowisko dyrektora bydgoskiego teatru. Chęć zarządzania placówką zgłosiło siedem osób
Teatr Polski Bydgoszcz
27.02.2017 | 12:50

Koniec przyjmowania zgłoszeń na stanowisko dyrektora bydgoskiego teatru. Chęć zarządzania placówką zgłosiło siedem osób

Konkurs na to stanowisko ogłosił prezydent Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Chęć zarządzania placówką zgłosiło siedem osób.

Fot. archiwum

Ogłoszony w styczniu konkurs na dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Do bydgoskiego ratusza wpłynęło siedem ofert.

ZOBACZ TAKŻE: Teatr skarży się na ministerstwo. Z powodu dotacji

Konkurs został ogłoszony w związku ze zbliżającym się zakończeniem trzyletniej kadencji obecnego dyrektora bydgoskiego teatru Pawła Wodzińskiego. Pomimo deklaracji chęci dalszego zarządzania placówką, prezydent Bydgoszczy ogłosił konkurs na to stanowisko. Ta wiadomość nie spotkała się z aprobatą zespołu artystycznego. CZYTAJ WIĘCEJ 

Okazało się, że na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy aspiruje łącznie siedem osób. Tyle ofert wpłynęło do bydgoskiego ratusza do 24 lutego, czyli do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń. Dokumenty były przynoszone do siedziby urzędu lub wysyłane za pomocą poczty. W przypadku wyboru tej drugiej możliwości, zwracano uwagę na datę wpływu, a nie termin podany na stemplu.

Przygotowane przez kandydatów oferty na samym początku zostaną zweryfikowane pod względem formalnym. Osoby, które przejdą ten etap, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. – Komisja konkursowa przedstawi prezydentowi kandydata. Jeśli zyska on akceptację, odbędą się rozmowy na temat warunków organizacyjno-finansowych. Procedurę wyboru dyrektora TPB chcemy zakończyć najpóźniej do 28 kwietnia – informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy. Zwycięzca konkursu będzie sprawował funkcję dyrektora Teatru Polskiego przez trzy sezony artystyczne, czyli od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Nazwiska kandydatów na stanowisko dyrektora bydgoskiego teatru poznamy na początku przyszłego tygodnia.


Powiązane treści