Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec utrudnień pod wiaduktem Armii Krajowej. Modrzewiowa znów będzie otwarta
21.02.2020 | 12:02

Koniec utrudnień pod wiaduktem Armii Krajowej. Modrzewiowa znów będzie otwarta

Na zdjęciu: Ulica Modrzewiowa została zamknięta w związku z remontem jednego z wiaduktów w ciągu alei Armii Krajowej.

Fot. Jakub Soboczyński

W najbliższy poniedziałek, 24 lutego, około godziny 10:00 drogowcy przywrócą ruch pojazdów na fragmencie ulicy Modrzewiowej pod wiaduktem w ciągu Armii Krajowej. Nadal jednak będzie obowiązywało zwężenie jezdni na obu przeprawach drogowych.

Jak informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, wraz z przywróceniem ruchu na odcinku Modrzewiowej zostanie zamknięta „zawrotka”, umożliwiająca przejazd z nitki wschodniej ul. Wyszyńskiego na zachodnią. – Ten manewr będzie można wykonywać jak dawniej, właśnie poprzez łącznicę. Nie będzie również wolno zawracać na łącznicy i zlikwidowany zostanie zjazd z niej na wiadukt – tym samym zostaną przywrócone zasady ruchu sprzed remontu – podkreśla rzecznik.

Jednocześnie drogowcy informują, że nadal będzie obowiązywało zwężenie drogi na obu wiaduktach. Na wyremontowanej przeprawie ułożono już chodniki, ale prace przy drogach rowerowych będą wykonane w pierwszej połowie marca – wynika to z faktu, że nawierzchnia musi zostać ułożona w odpowiednich warunkach atmosferycznych (powyżej 10 stopni i brak opadów deszczu). Wykonawca modernizacji konstrukcji w ciągu DK 5 prowadzi też prace przy sygnalizacji świetlnej na wysokości cmentarza oraz wzmacnia nasyp.

Ponadto, w związku z zapowiadaną rozbiórką nieczynnego wiaduktu kolejowego piesi nadal nie będą mogli korzystać z chodnika dla pieszych wzdłuż Modrzewiowej, znajdującego się pod wiaduktem w ciągu Armii Krajowej. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, PKP zamierza wyburzyć przeprawę ze względu na jej stan techniczny i względy bezpieczeństwa. Prace rozbiórkowe mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu, albo na początku marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści