Bydgoszcz
16C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 16 • L 15
22C
Czw
22C
Pt
11C
Sob
18C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec utrudnień pod wiaduktem Armii Krajowej. Modrzewiowa znów będzie otwarta
16-11-2019_ wiadukt Armii Krajowej Bydgoszcz - JS (16)
21.02.2020 | 12:02

Koniec utrudnień pod wiaduktem Armii Krajowej. Modrzewiowa znów będzie otwarta

Na zdjęciu: Ulica Modrzewiowa została zamknięta w związku z remontem jednego z wiaduktów w ciągu alei Armii Krajowej.

Fot. Jakub Soboczyński

W najbliższy poniedziałek, 24 lutego, około godziny 10:00 drogowcy przywrócą ruch pojazdów na fragmencie ulicy Modrzewiowej pod wiaduktem w ciągu Armii Krajowej. Nadal jednak będzie obowiązywało zwężenie jezdni na obu przeprawach drogowych.

Jak informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, wraz z przywróceniem ruchu na odcinku Modrzewiowej zostanie zamknięta „zawrotka”, umożliwiająca przejazd z nitki wschodniej ul. Wyszyńskiego na zachodnią. – Ten manewr będzie można wykonywać jak dawniej, właśnie poprzez łącznicę. Nie będzie również wolno zawracać na łącznicy i zlikwidowany zostanie zjazd z niej na wiadukt – tym samym zostaną przywrócone zasady ruchu sprzed remontu – podkreśla rzecznik.

Jednocześnie drogowcy informują, że nadal będzie obowiązywało zwężenie drogi na obu wiaduktach. Na wyremontowanej przeprawie ułożono już chodniki, ale prace przy drogach rowerowych będą wykonane w pierwszej połowie marca – wynika to z faktu, że nawierzchnia musi zostać ułożona w odpowiednich warunkach atmosferycznych (powyżej 10 stopni i brak opadów deszczu). Wykonawca modernizacji konstrukcji w ciągu DK 5 prowadzi też prace przy sygnalizacji świetlnej na wysokości cmentarza oraz wzmacnia nasyp.

Ponadto, w związku z zapowiadaną rozbiórką nieczynnego wiaduktu kolejowego piesi nadal nie będą mogli korzystać z chodnika dla pieszych wzdłuż Modrzewiowej, znajdującego się pod wiaduktem w ciągu Armii Krajowej. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, PKP zamierza wyburzyć przeprawę ze względu na jej stan techniczny i względy bezpieczeństwa. Prace rozbiórkowe mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu, albo na początku marca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści