Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 7 • L 3
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeKonkurs na koncepcje rozbudowy GOK w Osielsku rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]
gok osielsko koncepcja
29.03.2019 | 12:18

Konkurs na koncepcje rozbudowy GOK w Osielsku rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Koncepcja duetu Kinga Plata - Małgorzata Maciejewska.

Fot. Gmina Osielsko

Znamy wyniki konkursu na rozbudowę budynku Gminnego Ośrodku Kultury w Osielsku.

Gmina Osielsko myśli o rozbudowie budynku służącego celom kulturalnym (ale też spotkaniom z mieszkańcami i sesjom rady gminy) przy Szosie Gdańskiej. W planach gminy na razie widniał pomysł termomodernizacji obecnego obiektu, ale niedawno ogłoszono konkurs dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Postawiono przed nimi zadanie zaprojektowania rozbudowy budynku GOK w Osielsku. Do konkursu przystąpiło 18 zespołów, które musiały się dostosować do charakterystycznej formy istniejącego obiektu.

Budynek GOK powstał w 1902 roku jako kościół ewangelicko-augsburski. Od 1964 roku pełni funkcję instytucji kultury. Biorący udział w konkursie uwzględnili dawny charakter miejsca i formę budowli, co można zauważyć w najlepszych koncepcjach. Poziom konkursu był bardzo wysoki – wójt Wojciech Sypniewski wraz z referatem inwestycji i zamówień publicznych postanowili zwiększyć ilość wyróżnionych i przewidzianych nagród.

Wczoraj w siedzibie urzędu gminy odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac. I miejsce w konkursie zajęła koncepcja Wojciecha Andrzejewskiego i Natalii Lis. Drugie miejsce przyznano Kindze Placie i Małgorzacie Maciejewskiej, a trzecie – Klaudii Gabriel i Joannie Osowskiej. Wójt Sypniewski przekazał autorom najlepszych prac nagrody finansowe. Ponadto, wyróżnienie otrzymał zespół w składzie: Emilia Błocińska, Sandra Bernatas, Karolina Palkowska, Marta Stefańska i Julita Gawerska.

Poniżej można zobaczyć wizualizacje koncepcji autorstwa studentów UTP (w kolejności od I do III miejsca w konkursie).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści