[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Konsultacje ws. kolejności inwestycji zakończone. Kiedy poznamy wyniki?

Dodano: 22.05.2021 | 16:22

Na zdjęciu: W konsultacjach w sprawie kolejności inwestycji wzięło udział 18 tysięcy osób.

Fot. Szymon Makowski

18 tysięcy bydgoszczan wzięło udział w konsultacjach w sprawie kolejności miejskich inwestycji. Ich wyniki poznamy w czerwcu, co najmniej dwa tygodnie po zakończeniu głosowania: konieczna bowiem jest szczegółowa weryfikacja oddanych głosów.

Zapowiadany od wakacji 2020 roku, a ogłoszony w marcu plebiscyt inwestycyjny ma za zadanie wyłonić priorytety miasta na najbliższe lata. Prezydent Rafał Bruski zadeklarował, że zadanie, które otrzyma najwięcej głosów, zostanie przekazane do realizacji w pierwszej kolejności. – Dla mnie konsultacje będą silną wskazówką, czego mieszkańcy oczekują od prezydenta. Mogę złożyć deklarację, że projekt, który zwycięży zostanie przygotowany i będzie na pewno realizowany w pierwszej kolejności. Taką rekomendację przedstawię radnym – dodał.

W trwających do piątku, 21 maja konsultacjach wzięło udział 18 tysięcy mieszkańców. Spośród 15 propozycji [ICH LISTĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ] można było wybrać maksymalnie trzy inwestycje. – W sposób szczególny dziękuję wszystkim bydgoszczanom, którzy zdecydowali się wskazać inwestycyjne priorytety. To w żaden sposób nie zdejmuje ze mnie odpowiedzialności za rozwój miasta. Ale istotą samorządu jest dla mnie dialog z mieszkańcami. Liczba głosów pod konkretnymi zadaniami będzie dodatkowo mobilizować do szukania wsparcia zewnętrznego tam, gdzie tylko to możliwe – podkreśla prezydent Bydgoszczy. Jak zaznaczył przed rozpoczęciem konsultacji, jeżeli na jakieś zadania z „piętnastki” uda się uzyskać np. dofinansowanie unijne, to jego realizacja nastąpi szybciej, nawet jeśli nie byłoby ono tak wysoko na liście priorytetów według głosów mieszkańców.

Wyniki zostaną opublikowane po zweryfikowaniu głosów, w przyszłym miesiącu. Jak podkreśla zastępca prezydenta Michał Sztybel, sprawdzenie głosów może potrwać około dwa tygodnie, bowiem konieczne jest potwierdzenie poprawności numerów PESEL czy odrzucenie powtarzających się wskazań.

Konsultacje ws. kolejności inwestycji zakończone. Kiedy poznamy wyniki?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments