Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 15 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKonsultacje ws. kolejności inwestycji zakończone. Kiedy poznamy wyniki?
22.05.2021 | 16:22

Konsultacje ws. kolejności inwestycji zakończone. Kiedy poznamy wyniki?

Na zdjęciu: W konsultacjach w sprawie kolejności inwestycji wzięło udział 18 tysięcy osób.

Fot. Szymon Makowski

18 tysięcy bydgoszczan wzięło udział w konsultacjach w sprawie kolejności miejskich inwestycji. Ich wyniki poznamy w czerwcu, co najmniej dwa tygodnie po zakończeniu głosowania: konieczna bowiem jest szczegółowa weryfikacja oddanych głosów.

Zapowiadany od wakacji 2020 roku, a ogłoszony w marcu plebiscyt inwestycyjny ma za zadanie wyłonić priorytety miasta na najbliższe lata. Prezydent Rafał Bruski zadeklarował, że zadanie, które otrzyma najwięcej głosów, zostanie przekazane do realizacji w pierwszej kolejności. – Dla mnie konsultacje będą silną wskazówką, czego mieszkańcy oczekują od prezydenta. Mogę złożyć deklarację, że projekt, który zwycięży zostanie przygotowany i będzie na pewno realizowany w pierwszej kolejności. Taką rekomendację przedstawię radnym – dodał.

W trwających do piątku, 21 maja konsultacjach wzięło udział 18 tysięcy mieszkańców. Spośród 15 propozycji [ICH LISTĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ] można było wybrać maksymalnie trzy inwestycje. – W sposób szczególny dziękuję wszystkim bydgoszczanom, którzy zdecydowali się wskazać inwestycyjne priorytety. To w żaden sposób nie zdejmuje ze mnie odpowiedzialności za rozwój miasta. Ale istotą samorządu jest dla mnie dialog z mieszkańcami. Liczba głosów pod konkretnymi zadaniami będzie dodatkowo mobilizować do szukania wsparcia zewnętrznego tam, gdzie tylko to możliwe – podkreśla prezydent Bydgoszczy. Jak zaznaczył przed rozpoczęciem konsultacji, jeżeli na jakieś zadania z „piętnastki” uda się uzyskać np. dofinansowanie unijne, to jego realizacja nastąpi szybciej, nawet jeśli nie byłoby ono tak wysoko na liście priorytetów według głosów mieszkańców.

Wyniki zostaną opublikowane po zweryfikowaniu głosów, w przyszłym miesiącu. Jak podkreśla zastępca prezydenta Michał Sztybel, sprawdzenie głosów może potrwać około dwa tygodnie, bowiem konieczne jest potwierdzenie poprawności numerów PESEL czy odrzucenie powtarzających się wskazań.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści