Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kooperacje Fordon. Możesz otrzymać nawet 15 tysięcy złotych dofinansowania!

Dodano: 17.04.2024 | 12:54

Na zdjęciu: W ramach Kooperacji Fordon zrealizowano m.in. filmy o fordońskich legendach.

Fot. Alicja Chrobak

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje czwartą edycję Programu Edukacji Kulturowej: Kooperacje Fordon. W ramach realizowanego Programu Miejskie Centrum Kultury uruchamia konkurs, w ramach którego można zdobyć dofinansowanie na projekty o wysokości nawet 15 tysięcy złotych.

Program Kooperacje Fordon funkcjonuje już od 4 lat. Za jego pośrednictwem Miejskie Centrum Kultury oferuje dofinansowanie (w kwocie od 3 do 15 tysięcy złotych) na przedsięwzięcia z zakresu edukacji/animacji kulturowej.

Reprezentujesz sektor kultury lub oświaty/pomocy społecznej i masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie z zakresu edukacji/animacji kulturowej? Chcesz wspólnie z przedstawicielem instytucji kultury lub placówki edukacyjno-oświatowej/pomocy społecznej zrealizować działania kierowane do dzieci i młodzieży? Dostrzegasz potencjał lokalnej kultury? Zgłoś się po wsparcie finansowe! – zachęca MCK.

Kooperacje Fordon. Jak uzyskać dotację?

Wnioski o dofinansowanie mogą składać przedstawiciele podmiotów kultury oraz placówek oświatowo-edukacyjnych/pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także osoby fizyczne (artyści, animatorzy). Istotne jest nawiązanie współpracy z partnerem, reprezentującym inną sferę działalności niż wnioskodawca, np. instytucja kultury z placówką oświatową czy biblioteka ze szkołą.

Środki trafią na działania związane z szeroko pojęta edukacją kulturową, przygotowujące dzieci i młodzież do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze. Mogą to być np. warsztaty, inscenizacje, plenery malarskie, koncerty, wystawy, taniec, muzyka, literatura, dziedzictwo kulturowe, teatr, cyrk, film, moda, ekologia, spotkania obywatelskie czy street art.

Dofinansowane projekty muszą zostać zrealizowane w terminie 3 czerwca – 15 listopada 2024. Nabór wniosków rozpoczął się 15 kwietnia i trwa do 14 maja. Wniosek należy złożyć w wersji elektronicznej, przesyłając go w formacie PDF na adres kooperacjefordon@gmail.com do 14 maja, do godziny 14:00.


Sprawdź przykład projektu realizowanego w ramach Kooperacji Fordon [KLIKNIJ TUTAJ]


Regulamin, wniosek, raporty regionalne i ogólnopolskie dotyczące edukacji kulturowej w Polsce dostępne są na stronach: www.terenowydomkultury.pl (zakładka Kooperacje – Fordon) oraz www.mck-bydgoszcz.pl. Animatorzy, edukatorzy mający małe doświadczenie w pisaniu wniosków mogą uzyskać od nas wsparcie i informacje jak przygotować i zaplanować projekt – dodaje Miejskie Centrum Kultury.

Wsparcie i doradztwo można uzyskać na organizowanym przez MCK spotkaniu informacyjno-warsztatowy, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00 w Centrum Kultury Fordon, ul. Gawędy 5 na osiedlu Bajka. Można też wysłać maila (podając imię i nazwisko, instytucję/organizację, numer telefonu) z pytaniami na adres: kooperacjefordon@gmail.com.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wuc dórzej wś
wuc dórzej wś
1 miesiąc temu

Kolejny ustawiony konkursik który zdotuje co najwyżej żymian ze starego Fordonu.