Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKoronawirus. Od 19 czerwca kibice wracają na stadiony
15-09-2019_ Polska Liga Żużlowa (2 Liga)_ Finał-rewanż Zooleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ Poznań - oprawa kibiców - SF
29.05.2020 | 12:06

Koronawirus. Od 19 czerwca kibice wracają na stadiony

Decyzję ogłoszono podczas piątkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Kibice od 19 czerwca wrócą na stadiony piłkarskie i żużlowe. Wszystko jednak pod pewnymi obostrzeniami.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dobra informacja dla kibiców sportowych – od połowy czerwca będą oni mogli wejść na stadiony, jednak pod pewnymi obostrzeniami.

W piątek (29 maja) do gry wracają piłkarze w PKO BP Ekstraklasie, niebawem rozgrywki wznowią także rozgrywki I i II ligi, zaś od 12 czerwca startuje nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, jaka odbyła się przed PGE Stadionem Narodowym, dobrą informację dla kibiców ogłosili premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i prezes PZPN Zbigniew Boniek. Bilety na mecze PKO BP Ekstraklasy będzie można kupować przez internet, natomiast miejsca na trybunach stadionu mogą być wypełnione maksymalnie w 25 procentach. Powrót kibiców na tę datę jest możliwy, aby wcześniej opracowane zostały specjalne procedury i by uniknąć grupowania się ludzi.

Cieszymy się, że udało się wypracować mechanizmy, żeby wrócić do gry

– powiedział premier podczas briefingu prasowego. – Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż teatr i sport. To wielka promocja – naszej woli walki, biznesu – podkreślił. Morawiecki cieszył się, że prawa telewizyjne ze spotkań piłkarskiej ekstraklasy zostały sprzedane do kilkunastu krajów Europy.

Dzisiaj także treningi wznowili żużlowcy klubów PGE Ekstraligi, te odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Kibice żużla również wejdą na trybuny od 19 czerwca, czyli od drugiej kolejki najlepszej żużlowej ligi świata.

– Bardzo się cieszę, że w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie wrócić ze sportem, od jutra będzie można uczestniczyć w zajęciach sportowych i współuczestnictwie w zawodach do 150 osób – zaznaczyła minister Dmowska-Andrzejuk. Przypomniała, że w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki i sportu, otwarte zostaną m.in. siłownie czy kluby fitness. Wyraziła nadzieję, że powrót kibiców na stadiony odbędzie się w sposób bezpieczny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści