Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w natarciu. Są nowe przypadki w kraju, jak sytuacja wygląda w Kujawsko-Pomorskiem?
06.03.2020 | 20:27

Koronawirus w natarciu. Są nowe przypadki w kraju, jak sytuacja wygląda w Kujawsko-Pomorskiem?

O sytuacji związanej z koronawirusem w naszym regionie mówiono podczas konferencji prasowej u urzędzie wojewódzkim.

Na zdjęciu: Raport odnośnie sytuacji związanej z koronawirusem przedstawiono w urzędzie wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wieczorem poinformowano o czterech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim rano odbyła się konferencja prasowa, a wieczorem podano najnowsze statystyki odnośnie sytuacji związanej z tą chorobą w naszym regionie.

Na terenie województwa nie stwierdzono żadnego nowego przypadku koronawirusa. Jak przekazuje nam rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól, w regionie kwarantannie poddanych jest dwanaście osób, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 75.

– Zostały wytypowane dwa szpitale do leczenia i przyjmowania pacjentów z podejrzeniem koronawirusa – przypomina wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Tymi szpitalami są bydgoskie placówki: szpital obserwacyjno-zakaźny oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologiczne. Wczoraj ta decyzja o podwyższonej gotowości została rozszerzona o szpitale w Toruniu i Świeciu. – Te szpitale również posiadają oddziały zakaźne – mówi Bogdanowicz. Trzy szpitale: w Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu są przygotowywane do wprowadzenia takiej decyzji.

Zobacz również:

Dr Paweł Rajewski gościem Studio Metropolia

Jednocześnie w porozumieniu z samorządami województwa wprowadzono rekomendacje, aby odwoływać imprezy z udziałem dzieci. Nie odbędzie choćby turniej tańca w Pałacu Młodzieży. Na poziomie krajowym, wszystkie mecze mają się odbywać, jednakże np. podczas sobotniego meczu siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 17:00, Immobile Łuczniczka), zawodnicy nie będą podawać sobie rąk podczas ceremonii powitania.

– Musimy nauczyć się tego, jak postępować. Uważam, że to jest najważniejsza sprawa, a tego nie doceniamy – mówi Jerzy Kasprzak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. – Jeśli mamy katar, kaszel, jesteśmy chorzy, to zostajemy w domu. Jeśli będziemy wychodzili, to ta infekcja może przerodzić się w coś gorszego. Każda infekcja grypopodobna, grypa, powinna być przez nas kontrolowana – dodaje. Przypomina, że jeśli osoby zaobserwują u siebie objawy koronawirusa, to nie powinniśmy iść do lekarza, a dzwonić pod odpowiednie numery.

[AKTUALIZACJA]
g. 20:15  W godzinach popołudniowych, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował o kolejnych pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa. We Wrocławiu, zakażony to 26-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii. W szpitalu w Szczecinie na obserwacji przebywa małżeństwo w wieku 63 i 65 lat, którzy sami zgłosili się do służb i przekazali, że wrócili z Włoch. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że zakażona koronawirusem jest również kobieta, która podróżowała autobusem z mężczyzną, u którego jako pierwszego wykryto tę chorobę w kraju. 43-latka przebywa obecnie w szpitalu w Ostródzie. Stan wszystkich osób jest określany jako dobry.

g. 20:21  Ograniczenia wprowadzają także wszystkie szpitale w kwestii odwiedzania pacjentów. Tak jest m.in. w bydgoskich szpitalach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści