Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koszmarny wypadek Adriana Gały. Wiadomo, w jakim stanie jest żużlowiec

Dodano: 23.04.2021 | 10:44

Na zdjęciu: Adrian Gała do momentu upadku spisywał się bardzo dobrze w czwartkowym ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Adrian Gała jest mocno poobijany, ale badania nie wykazały żadnych złamań – poinformowała w piątek Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Żużlowiec nie pojedzie w sobotnim meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Do wypadku z udziałem Gały i Piotra Protasiewicza doszło w 15. biegu czwartkowego turnieju ćwierćfinałowego Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Żużlowiec Abramczyk Polonii od razu został przewieziony do szpitala. Do tego czasu miał na swoim koncie 6 punktów wywalczonych w trzech wyścigach i duże szanse na awans.

Na szczęście okazało się, że dramatycznie wyglądający upadek nie poskutkuje poważną kontuzją. – Badania nie wykazały żadnych złamań. Żużlowiec jest jednak mocno poobijany i dziś przejdzie kolejne badania. Prezes Jerzy Kanclerz jest w stałym kontakcie z zawodnikiem, klub zapewnia mu jak najlepszą opiekę – zakomunikował w piątek przed południem klub.

Gała nie wystąpi w sobotnim meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie potrwa przerwa w startach 26-latka. Na początku sezonu wychowanek Startu Gniezno był w bardzo dobrej dyspozycji. W spotkaniu z Unią Tarnów zdobył 11 punktów i 3 bonusy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments