Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKPZPN wydał komunikat. Wracają niższe ligi
19.04.2021 | 12:04

KPZPN wydał komunikat. Wracają niższe ligi

Na zdjęciu: Rozgrywki klasy okręgowej

Fot. Szymon Fiałkowski

Rozgrywki niższych lig piłkarskich w regionie zostaną w najbliższy weekend wznowione. Komunikat w tej sprawie wydał Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

W najnowszym rozporządzeniu, zgodnie z zapowiedzią, zniesiono część obostrzeń dotyczących sportu. Dopuszczono m.in. grę oraz treningi dzieci i młodzieży biorących udział we współzawodnictwie sportowym, a także korzystanie z obiektów sportowych przez amatorów w limicie do 25 osób. Już  w piątek KPZPN poinformował, że 24/25 kwietnia zostaną wznowione rozgrywki młodzieżowe. W poniedziałek zaś związek potwierdził możliwość rozgrywania meczów w niższych ligach seniorskich. W najbliższy weekend mają odbyć się spotkania już wcześniej zaplanowane na termin 24/25 kwietnia. O terminie odrobienia zaległych meczów Wydział Gier i Ewidencji ma poinformować „w terminie późniejszym”.

Wiele pytań budziło sformułowanie dopuszczające obecność 25 osób na obiekcie sportowym. Jak wyjaśnia KPZPN, limit osób dotyczy tylko boiska. – „Użyte sformułowanie  dotyczy obiektu, na którym rozgrywane są zawody (boisko), a nie całego kompleksu sportowego, na którym może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy (boisko, kort, hala itp.). Nie dotyczy więc terenu otaczającego boisko, w tym ławek rezerwowych. Możliwe jest zatem rozegranie meczu piłki nożnej z udziałem dwóch 11-osobowych zespołów przy udziale 3 sędziów” – czytamy w komunikacie związku.

Mecze nadal będą odbywać się bez udziału publiczności i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści