Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIKto ma szansę na tanie OC?
auto-4368663_1920
08.12.2020 | 15:24

Kto ma szansę na tanie OC?

Na zdjęciu: Jeżeli zaliczasz się do grupy kierowców podwyższonego ryzyka, również masz szansę wykupienia polisy w atrakcyjnej cenie.

Fot. mat. autora

Każdy właściciel zarejestrowanego auta jest zobowiązany, aby wykupić OC. Za jego brak grożą surowe konsekwencje, a za każdy dzień bez ważnego ubezpieczenia naliczane są wysokie kary pieniężne. Porównując oferty można zauważyć, że ceny poszczególnych polis znacznie się od siebie różnią, mimo że ich zakres ochrony jest taki sam. Kto może liczyć na najniższe OC? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Kto zapłaci najmniej za OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to produkt, który gwarantuje usunięcie szkody na koszt ubezpieczyciela. Jeżeli więc brałeś udział w kolizji, nie będziesz musiał z własnej kieszeni finansować kosztów naprawy. Wypłata odszkodowania jest sporym obciążeniem dla firmy, dlatego wysokość składek ustalają na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego. Oznacza to, że osoby w stosunku do których istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, będą musiały zapłacić więcej za ubezpieczenie. Kto więc może liczyć na najkorzystniejszą składkę OC?

  • Doświadczeni kierowcy – wieloletni kierowcy, którzy mogą się pochwalić korzystną historią ubezpieczenia, są doceniani przez firmy. Dla takich osób składka będzie znacznie niższa niż dla kierowców, którzy dopiero niedawno odebrali prawo jazdy i stawiają pierwsze kroki za kółkiem.
  • Osoby powyżej 26 roku życia – ubezpieczyciele przy ustalaniu składek kierują się statystykami. A te są niekorzystne dla młodych osób, które są najczęstszymi uczestnikami kolizji. Ponadto starszy wiek wiąże się z większą odpowiedzialnością, co przekłada się na bezpieczniejszą jazdę i mniejsze ryzyko wystąpienia szkody.
  • Mieszkańcy małych miejscowości – czynnikiem, który wpływa na wysokość składki, jest miejsce zamieszkania. Według ubezpieczycieli poruszanie się po dużych miastach o większym natężeniu ruchu jest jednoznaczne z wyższym prawdopodobieństwem spowodowania wypadku. Kierowcy mieszkający na wsi i w małych miejscowościach mogą więc liczyć na korzystniejszą ofertę polisy.
  • Bezszkodowa jazda – firmy ubezpieczeniowe premiują dobrych kierowców, przyznając im zniżki. Za każdy rok bezszkodowej jazdy możesz średnio otrzymać 10% rabatu, który obniży cenę kolejnej polisy. W zależności od strategii towarzystwa, masz szansę zgromadzić nawet 80% upustu, jeżeli z Twojego OC nie zostanie wypłacone odszkodowanie.

To tylko niektóre czynniki, które mają wpływ na wysokość składki. Pod uwagę brane są również parametry pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji oraz moc silnika.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Jeżeli zaliczasz się do grupy kierowców podwyższonego ryzyka, również masz szansę wykupienia polisy w atrakcyjnej cenie. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego narzędzia, jakim jest kalkulator online. Sprawdzisz w nim, który ubezpieczyciel jest w stanie zaproponować Ci najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Szukasz najtańszego OC? Nie przepłacaj! Kup tanie OC od 250 zł. Dzięki porównywarce możesz również zapoznać się z aktualnymi promocjami, a ponadto skorzystać z atrakcyjnych warunków współpracy. Wykupując OC za pośrednictwem kalkulatora, możesz dodatkowo liczyć na atrakcyjne rabaty dla klientów online.


Podobne wpisy

Powiązane treści